Ostatnie zadanie z testu IQ

Moderator: kolokwium

Ostatnie zadanie z testu IQ

Postprzez Hangagod » 17 gru 2013, 15:27

Siemano. Ostatnio trafiłem na taki test, kosztował złotówkę, to pomyślałem - czemu nie. Zrobiłem wszystkie zadania, oprócz ostatniego. Uzyskałem wynik 145 (max 150), także skoro tylko tego zadania nie byłem pewny, to na pewno błąd leży właśnie w nim.

http://img607.imageshack.us/img607/869/v7f2.jpg

Zaznaczyłem na pierwszy rzut oka oczywistą odpowiedź - A, ale raczej nie ma ona głębszego wytłumaczenia, poza tym, że wszędzie mamy do czynienia z dwoma, rozłożonymi na części - kołami. Trochę szkoda mi czasu nad rozmyślaniem nad tym, także liczę na to, że może ktoś szybko dostrzeże odpowiedź.
Hangagod

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ranking: 0

Re: Ostatnie zadanie z testu IQ

Postprzez thinkerteacher » 17 gru 2013, 15:30

Jak możesz to spróbuj sam zrobić to zadanie raz jeszcze. Jeśli nadal okaże się to trudne, to przedstaw TOK myślenia - które z rozwiązań najbardziej ci pasuje, a następnie zobaczysz jak nasi forumowicze wykażą ci błędy lub poprawny tok rozumowania ;) :). W ten sposób znacznie więcej się nauczysz. Oczywiście o ile nie liczysz WYŁĄCZNIE na gotowca :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7598 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Hangagod » 17 gru 2013, 15:40

Skubańcu, rzuciłeś mi wyzwanie teraz... Próbowałem z grubsza kilku podstawowych zależności, ale nie mogę dostrzec jakieś stałej zmiennej. Ale dobrze, na razie jeszcze nie piszcie nic. Jak coś wymyślę, albo się poddam, to dam znać.
Hangagod

Postprzez brelo » 17 gru 2013, 17:03

Obrazek A. W każdym wierszu masz złożyć dwa koła - niebieskie i czarne. A zależności między tym jakie części na w jakich kwadratach pewnie nie ma.

Podstawową techniką oszukiwania ludzi to siła prostoty ;)
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 516 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez Hangagod » 17 gru 2013, 17:17

Are you sure? W takim razie niech thinkerteacher powie nam co o tym sądzi. Jak już pisałem, taką odpowiedź właśnie zaznaczyłem nie myśląc wiele (brak czasu), wnioskując, że po prostu trzeba złożyć koła. Tak czy inaczej, to jedyna zależność jaką wychwyciłem, a chciałem być ze sobą szczery.
Hangagod

Postprzez thinkerteacher » 17 gru 2013, 23:19

Nie wiem czy jest inna sensowna (ważniejsza) zależność, więc być może błąd popełniłeś w innym zadaniu. Dodam, że osobiście w tego typu zadaniach wypadam raczej przeciętnie, więc zwykle schodzi mi dość długo z czymś co dla innych jest (dziecinnie) proste ;) :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7598 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Hangagod » 18 gru 2013, 00:12

W sumie to musi być właśnie tak. Znalazłem głupią pomyłkę w początkowym zadaniu. Czyli wszystko się zgadza i moje życie znowu jest kompletne :)
Hangagod

Postprzez dramat » 26 kwi 2014, 09:50

woo nie mam pojecia jak to ugryźć :D
dramat

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Powrót do Matematyka i gry logiczne