Robbo, Heartlight oraz hity logiczne na Atari

Moderator: kolokwium

Robbo, Heartlight oraz hity logiczne na Atari

Postprzez Początkujący » 20 sty 2013, 01:18

Dzisiaj opiszę 3 gry logiczno zręcznościowe przeniesione z Atari 8bit na PC Robbo, Heartlight, Boulderdash.

I. Robbo Millenium (na atari znane jako robbo) to gra którą zagrywałem się w dzieciństwie. Millenium ma jednak odświeżoną, bardzo miłą grafikę i dodatkowo zestaw planet (czerwona) z zupełnie nowymi poziomami. Robbo Millenium w wersji digital kupiłem na stronie polskiego producenta: lkavalon.com - gdyby ktoś niewiedział gdzie można nabyć grę.
Tu jeden screen 1-szego levelu (co 4 levele sceneria się zmienia):
Obrazek

edit: podobno stare Adventures of Robbo pod dosboxa (nie Millenium!) od 2006 jest na darmowej licencji Creative Commons o czym pisał na swoim blogu jeden z twórców Maciej Miąsik ( http://www.miasik.net/archive/2006/06/m ... a-kazdego/ ). Nie wiem jak do tego się odnosi główny pomysłodawca i twórca Janusz Pelc, dlatego nie daje bezpośrednich linków do gry.

Jeśli zaś chodzi o Robbo Millenium o której zacząłem wątek - bardzo ciekawa produkcja jeśli chodzi o rok wydania -2000. Jedyny mankament gry jest taki że zapis gry następuje co 4-5 leveli (w momencie przejścia do innej krainy-widoku), poza tym niektóre levele wymagają więcej zręczności niż logicznego myślenia, to naprawdę czasem dobija, ale ogólnie gra zasługuje na pochwałę. Może dlatego nie widzę więcej minusów tej gry bo mam do niej sentyment. Gra jest taniutka - dlatego polecam nabyć.

II. Drugim hitem atarowym na PC jest Heartlight - można powiedzieć, że jest to połączenie nieco uproszczonego robbo z boulderdashem. Niektóre poziomy są naprawdę pomysłowe. Odnośnik do gry pod dosboxa na darmowej licencji Creative Commons (od 2006) możecie też znaleźć w linku na blogu pana Macieja

Za wikipedią hasło Heartlight: "Obecnie wersja pełna w języku angielskim rozprowadzana jest na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 i może być pobierana całkowicie za darmo z Internetu."

Tu mały spoiler levelu 6:

(spacja + strzałką możemy się przenieść do ostatniego skończonego levelu)

III. Trzeci atarowy hit, który moim zdaniem jest dużo słabszy od wymienionych to Bolderdash XL. Kiedyś nabyłem go w biedronce za 9,90 i szczerze, więcej bym za niego nie zapłacił. Jedynie "tryb łamigłówkowy" jest wart tego, aby zagrać w tą pozycję. Logicznych leveli jest jednak tylko 25, co zaważyło na tak niskiej ocenie.
Zanieszaczam spojler jak ktoś przechodzi ten tryb w 10 minut :F ;)

Fani małego atari napewno będą miło wspominać te gry.

Jeżeli znacie jeszcze jakieś logiczne gry z małego atari zapraszam do podzielenia się nimi.
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.
Ostatnio edytowany przez Początkujący 30 gru 2016, 00:08, edytowano w sumie 3 razy
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Ranking: 0

Re: Logiczno-zręcznościowe: Robbo, Heartlight

Postprzez Początkujący » 11 lis 2016, 16:57

atarowe hity logiczne.
skasowałem linki do gier i emulatora ponieważ nawet jeśli mamy oryginalną kopię gry to uruchamianie jej na pobranym romie jest nielegalne
Przeczytałem o tym tu:
http://forum.arhn.eu/Temat-Gry-a-prawo-co-jest-legalne

Mazezam

Microx

Master Head

Zebu-land

Defensor (lub kapitan Planeta - 1 gra pod dwoma tytułami)

Cytadela

Lasermania

Scorpions

U235

Neuroid

Isora
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Ranking: 0

Powrót do Matematyka i gry logiczne