Berušky I - darmowa gra "Biedronki I"

Moderator: kolokwium

Berušky I - darmowa gra "Biedronki I"

Postprzez Początkujący » 19 sty 2013, 02:56

Dziś podzielę się bardzo miłą czeską darmową grą: Berusky I.

Można ją ściągnąć od twórców stąd:
http://anakreon.cz/?q=node/1
Przykład levela:

Jeżeli chodzi o grę, to jest ona podobna do sokobana, czy myszki i serka. Jednak ma trochę inne zasady - są tam ładunki wybuchowe do rozwalania beczek i innych przedmiotów, zdobywa się kilofy do rozbijania przedmiotów stałych; takich jak żelazne kule, są klucze przeznaczone do otwarcia drzwi do następnego levelu, oraz kolorowe klucze przeznaczone dla biedronek o określonym kolorze. Biedronki zmieniamy klawiszem tab. Jednak w odróżnieniu od Berusky 2 nie trzeba wszystkich biedronek zaprowadzić do wejścia - wystarczy że jedna weźmie wszystkie klucze i podąży do drzwi.

Edit: Mała informacja dla fanów Berusky I: gra Berušky II została wydana przez polski Marksoft pod tytułem Robaki 3D (angielski tytuł Bugs Escape 3D) - polecam nabyć polską wersję - zabawy jest dużo - ok 160 leveli (nawet na poziomie treningowym - "poziom łatwy" nie są wszystkie proste).

edit: level 6 (easy) ma mały bug - nie trzeba brać jednego klucza (drzwi się otwierają bez niego - zwykle wszsytkie klucze należy zebrać).
Ostatnio edytowany przez Początkujący 29 gru 2016, 16:54, edytowano w sumie 8 razy
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Ranking: 0

Re: Berušky I - biedroneczki I

Postprzez Początkujący » 15 maja 2013, 15:12

Znalazłem 1 recenzję Biedronek 2 (Robaków 3D)
http://valkiria.net/index.php?type=revi ... s&id=12550

- jest całkowicie niesłuszna (kamerą sami manipulujemy ctrl shift + myszka; bardzo dobrze to rozwiązano, grafika nie jest najważniejsza i wcale nie jest tragiczna, muzyka za to jest rozpraszająca - nie tak jak autor napisał, poziom trudności dla ambitnych - nie dla dzieci też moim zdaniem na plus)

Berušky II pod polskim tytułem Robaki 3D(gra po polsku) można kupić już za 6,10 zł
tak więc polecam

Poziom łatwy treningu można jakoś przejść ale normalnego już ani rusz. Oto dowód:
1 level normalnego (pierwszy z góry)

Stan początkowy:
Obrazek

Sprowadzenie biedronki na dół:
Obrazek

3 dniowa rozkmina bez efektów (jak przeprowadzić niebieską biedronkę aby znalazła się po prawej stronie tam gdzie zielona zachowując most ze skrzynek - do wyjścia; nie wiem):
Obrazek

Zasady: Wszystkie biedronki muszą dojść do wyjścia (exit). Biedronka umie tylko pchać do przodu do 2 skrzyń na raz. Nie może skrzyń podnosić, przesuwać na bok po skosie itp. 1 biedronka waży tyle co jedna skrzynia więc można przesuwać skrzynie z biedronką na niej. Są tu kilofy do rozwalania kamieni, windy, teleporty, materiały wybuchowe które po przesunięciu na skrzynię ją rozwalają, są też rurki pływackie, i turbowitaminy które zwiększają siłę biedronki. Są levele gdzie biedronki muszą współpracować w rozwiązaniu zadania.
Ostatnio edytowany przez Początkujący, 29 gru 2016, 16:56, edytowano w sumie 1 raz
Początkujący

Re: Berušky I - darmowa gra "Biedronki I"

Postprzez Początkujący » 22 paź 2014, 20:59

Mam dobre wieści dla tych którzy męczyli się z tą grą. Brak wskazówek zniechęcił mnie do gry - ale oto są :)!
Są nagrane powtórki przejścia każdego levelu na tej stronie:
http://ceskehry.wz.cz/navody/berusky2.htm

Wystarczy skopiować zapisy do folderu save - wybrać interesujący profil i wczytać powtórkę.
Wtedy naszym oczom ukaże się animowane rozwiązanie.
Jestem pełen uznania dla solverowców którym udalo się rozwiazać zagadki - niektóre okazały się banalne tak jak ten level na screenach z poprzedniego postu;

-wystarczyło doprowadzić do sytuacji:
Obrazek
Obrazek
Nie mogłem uwierzyć, że nie zauważyłem tego pomimo kilkudziesięciu prób

Jeżeli drażni was muzyka, podmieńcie pliki ogg na swoje (prawie każdy audiocoverter je obsługuje - tu darmowa wersja 30 dniowa: http://www.poikosoft.com/)
Początkujący

Powrót do Matematyka i gry logiczne