Go, Baduk, Weiqui

Moderator: kolokwium

Czy udało mi się Cie zainteresować? :D

Nie, nie chcia?o mi si? tego nawet czyta
3
27%
Ciekawe, fajne, ale nie chc? pr?bowa?, wol? szachy.
2
18%
Spr?buj? na pewno!
4
36%
Ju? w to gra?em, to nie dla mnie...
2
18%

Razem głosów : 11

Postprzez Malignus » 29 lip 2009, 17:48

W polsce nie mamy żadnych zawodowców, zasadniczo tacy mieszkają tylko na wschodzie, wiem o jednym zdaje sie amerykaninie, M. Reymond, który w młodości, jakieś 17 lat mając, wyjechał do japonii, został insei i zawodowcem. Zdaje się że dwóm europejczykom też się to udało. zasadniczo, profesjonaliści mają sponsorów, generalnie całe go profesjonalne o to się opiera, o ile mi wiadomo, w aspekt finansowy nie wnikałem :) pisma goistyczne fundują turnieje, dzięki temu mają wyłączność na publikowanie zapisów partii, telewizja ropbi transmisje itd. itd. zawodowcy ( w japonii jest ich około 400?)zarabiają również prowadząc własne szkoły, wykłady, pokazy, grając symultany, pisząc książki itd. Pewne znaczenie mają też nagrody pieniężne w niektórych turniejach. Najdroższy jest zdaje się turniej być turniej Kisei, główna nagroda to 42 miliony yenów, czyli około 285 tysięcy euro. O ile mi wiadomo, w chinach zawodowcy dostają regularne rzadowe pensje na poziomie mniej wiecej zarobków wykładowców uczelni wyższych
Malignus

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Go, Baduk, Weiqui

Postprzez BAROL » 18 mar 2019, 23:27

Minęło parę lat i od 2015r. mamy już swego zawodowca - Mateusza Surmę (3ci w historii gracz pro z Europy).
BAROL

Podziękował : 366 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: szachrajos

Poprzednia strona

Powrót do Matematyka i gry logiczne