Mecz szachowy: thinkerteacher vs Vishy

Moderator: kolokwium

Czy podoba ci się tego rodzaju mecz?

Ankieta zakończyła się 14 wrz 2012, 03:11

1) tak, świetny pomysł z mieszanym tempem gry i ilości partii
7
50%
2) tak, zawodnicy rzadko grający ze sobą, więc może bardzo ciekawie
3
21%
3) nie mam zdania
0
Brak głosów
4) nie, to będzie jednostronny pojedynek
0
Brak głosów
5) nie, takie mieszanie to tylko prowadzi do problemów
4
29%

Razem głosów : 14

Mecz szachowy: thinkerteacher vs Vishy

Postprzez thinkerteacher » 25 sie 2012, 03:10

Zapraszamy obserwatorów i kibiców do dopingowania dość nietypowego pojedynku szachowego:
mecz składa się z 20 partii - w 4 tempach gry, każda ilość partii inna jak też ilość czasu dla zawodnika (tendencja malejąca partii, a rosnąca tempa gry).

8 partii 10+10
6 partii 15+10
4 partie 30+10
2 partie 45+45

I tym bardziej nietypowa punktacja: przy partiach tempem...
10+10, za zwycięstwo 1 pkt, remis 0,5 pkt, porażka 0 pkt,
15+10, za zwycięstwo 2 pkt, remis 1,5 pkt, porażka 1 pkt
30+10, za zwycięstwo 3 pkt, remis 2,5 pkt, porażka 1,5 pkt
45+45, za zwycięstwo 6 pkt, remis 3 pkt, porażka 2 pkt

W najbliższym czasie kolega Vishy uzupełni dane o zawodnikach i tabelę, a ja będę wklejał partie. Wstępny termin rozpoczęcia meczu 30.08-03.09.

:idea: Dziękuję koledze Vishiemu za zgodę na tak nietypowy pojedynek i sugestie dotyczące tego, że można zagrać coś nietypowego! Mam nadzieję, że kibice będą w końcu zadowoleni widząc jak zawodnicy radzą sobie w różnych tempach gry!
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8507 razy
Otrzymał podziękowań: 1155 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Re: Mecz szachowy: thinkerteacher vs Vishy

Postprzez Vishy » 25 sie 2012, 10:13

W ankiecie jest błąd. Powinna być jeszcze opcja "Mecz nie dojdzie do skutku" bo nigdy nie zgodziłem się mecz na powyższych warunkach. Dziękuję.
Ostatnio edytowany przez Vishy, 25 sie 2012, 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Vishy

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ranking: 0

Postprzez thinkerteacher » 25 sie 2012, 10:29

Jeśli to nieprawda, to chyba będę musiał lepiej zapisywać z kim ustawiam się na mecze, bo być może pomyliłem z innym użytkownikiem (ostatnio dużo grywam i rozmawiam). Zaczekajmy jednak ze 2-3 dni na weryfikację, niebawem wszystko się wyjaśni.

:wall: Jesteś pewny Vishy, że to nie z Tobą umawiałem się na ten świetny mecz? :o :? Byłaby niezła wtopa, ale oczywiście jeśli to była inna osoba, to wystarczy, że potwierdzisz a poszukam jej (mam pewne sugestie kim może być, ale chciałbym abyś potwierdził, że to nie z Tobą miałem rozegrać ten znakomity mecz).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Postprzez Vishy » 25 sie 2012, 11:03

Nie mam ochoty na utarczki słowne. Rozmawialiśmy ok 2.00 w nocy na FICS apropos tego czy chcesz zagrać sparing przed SZ LM tempem 10 + 10'. Nie ustaliliśmy ani liczby partii, ani miejsca gry. Kwadrans później wstawiasz post z warunkami meczu, które są wyłącznie Twojego autorstwa. Chcę wierzyć, że wynika to z przemęczenia tylko jak rozumieć w takim kontekście poniższą wiadomość od Ciebie

thinkerteacher napisał(a):
Vishy napisał(a):yyy myśmy chyba rozmawiali o sparingu w aktywa tempem 10 +10'. Nie podekmowaliśmy tematu liczby parti ani sposobu punktowania. To była luźna rozmowa nie zaś coś całkowicie wiążącego.

Fakt dokonany - teraz trzeba pokazać CHARAKTER. Taka okazja zdarza się raz na 10 lat! Wykorzystaj ją, bo szybko (tak dobrej) mieć nie będziesz. Podejmuj rękawicę i nie kombinuj. Jeśli cię lekko zaskoczyłem, to znaczy, że jestem nie jestem zbyt przewidywalny, a to DOBRA cecha jako szachisty!

Konia z rzędem temu, kto rozwiąże kalambur! :rotfl:

PS Wesoły to mecz, gdzie wygranie ponad połowy partii nie gwarantuje zwycięstwa.
Ostatnio edytowany przez Vishy, 25 sie 2012, 11:28, edytowano w sumie 1 raz
Vishy

Postprzez thinkerteacher » 25 sie 2012, 11:15

Czyli w takim razie pomyliłem adresata! Mea culpa! Przemęczenie robi swoje! W takim razie odwołuję mecz i przepraszam wszystkich zainteresowanych za zamieszanie. Zaskoczyłeś mnie kolego Vishy, a to oznacza twoje zwycięstwo! Sądziłem, że masz charakter, a tu okazuje się, że brak ci elementarnych zasad dobrego smaku. No nic - chyba się dość mocno przeliczyłem wierząc, że masz klasę! Mea culpa! Ignorantia, ignorantia iuris nocet! Thinker wracaj do podstaw encyklopedii prawa i zawierania umów! :lol2: :crazy: :wall:
Ostatnio edytowany przez thinkerteacher, 25 sie 2012, 11:17, edytowano w sumie 1 raz
thinkerteacher

Postprzez chlewicki » 25 sie 2012, 11:17

Hahahahahahaha wyjdź.
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 123 razy
Ranking: 1800

Postprzez kolokwium » 25 sie 2012, 13:44

thinkerteacher napisał(a):Sądziłem, że masz charakter, a tu okazuje się, że brak ci elementarnych zasad dobrego smaku.
Demon znowu odstawił leki :?

PS
Czyżby autor cytatu pisał do siebie?
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2337 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Zenek » 25 sie 2012, 17:16

thinkerteacher napisał(a):Sądziłem, że masz charakter, a tu okazuje się, że brak ci elementarnych zasad dobrego smaku. No nic - chyba się dość mocno przeliczyłem wierząc, że masz klasę!

Skoro nie zaakceptował warunków meczu, które nawet nie były z nim ustalane to rzeczywiście brak mu klasy i elementarnych zasad dobrego smaku, logiczne. :lol2:
Beznadziejny w debiutach, słaby w grze środkowej i kiepski w końcówkach.
Zenek

Otrzymał podziękowań: 26 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: zenekbk
FICS: Zenekkk

Postprzez MaurycyHawran » 25 sie 2012, 19:13

No brawo demon_szybkosci. Teraz zostaje Ci już tylko umówienie meczu samego ze sobą.
Elo 1900, gram na 1600
MaurycyHawran

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy
kurnik.pl: MaurycyHawran

Postprzez Vishy » 25 sie 2012, 23:20

Osobiście traktuję Demona jako osobę wielce oryginalną, może trochę choleryczną, acz miłą. Mimo całej wynikłej hecy zdania raczej nie zmienię. Pozostanie dla mnie kotem chodzącym własnymi ścieżkami.

Jestem człowiekiem prostolinijnym jak coś mnie boli to mówię prosto z mostu. W związku z czym, całą sytuację chciałem wyjaśnić tak, aby nie było żadnych niesnasek , a sprawa nie ciągnęła się niczym brazylijski tasiemiec. Uzbrojony w dobrą wolę oraz życzliwość podjąłem się próby wyjaśnienia całej sprawy i ustalenia cui bono - jak mawiają prawnicy. Rozmowa przebiegała tak:

V: czesc, poowiedz mi o co ten caly szum?
Nokia: jaki szum?
V: no z tymi zasadami meczu?
Nokia: nie wiem o jakim meczu mowisz
Nokia: brales cos?

V: mowie o temacie ktory otworzyles i po co takie bzdury napisales?
Nokia: nie rozumiem
Nokia: zadnego tematu nie otwieralem

V: nie zgrywaj idioty. Samo sie napisalo? viewtopic.php?p=56437#p56437
Nokia: cos musiales pomylic
Nokia: nie wiem o czym mowisz
Nokia: zaczales brac jakies prochy?

V: nie ma co z Toba gadac dzisiaj. Cześć

PS Szkoda tylko, że miast trenować, musiałem strawić czas na bezcowocnych dociekaniach...
Vishy

Postprzez thinkerteacher » 25 sie 2012, 23:23

Vishy ty chyba rzeczywiście musisz na siebie uważać. Nie wiem czy czasami nie przechodzisz jakiegoś kryzysu, ale podejrzewam, że niebawem będziesz słyszał (o ile już nie słyszysz) głosy, które mówią do ciebie. Gorzej, że za tymi głosami może nie stać REALNA osoba. Liczę, że będziesz miał dobrego lekarza chociaż....
thinkerteacher

Postprzez hajdzik » 26 sie 2012, 00:02

tink- ale pierwszy post w temacie - jest twojej tresci..
ja sie lekko pogubilem - aczkolwiek nie wiem czy jest sens dochodzic - co sie stalo
hajdzik

Podziękował : 253 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez lk85 » 26 sie 2012, 02:34

thinkerteacher jest doskonałym przykładem na to, że szachy w nadmiarze mogą bardzo negatywnie oddziaływać na psychikę...
lk85

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez chlewicki » 26 sie 2012, 09:38

Kolokwium, demon_szybkosci (i inne jego konta) w końcu może grać w SzLM, czy nie może grać w SzLM?
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 123 razy

Postprzez Vishy » 26 sie 2012, 12:41

Dołączyłem do zacnego grona z Czatarugną na czele. :lol2:

Kod: Zaznacz cały
"NokiaTwenty is censoring you"
Vishy