Wielki mecz szachowy DEMON vs Rutra

Moderator: kolokwium

Mecz zakonczy sie (punkty meczowe):

Ankieta zakończyła się 22 sty 2011, 04:02

znaczna wygrana demona (14-6)
3
100%
niewielka wygrana demona (12-8)
0
Brak głosów
remisem (10-10)
0
Brak głosów
niewielka porazka Demona (8-12)
0
Brak głosów
znaczna porazka Demona (6-14)
0
Brak głosów
pogromem Demona, tzn. wynikiem do zera (tzn. 20-0 dla Rutry)
0
Brak głosów
pogromem Rutry, tzn. wynikiem do zera (tzn. 20-0 dla Demona)
0
Brak głosów

Razem głosów : 3

Re: Wielki mecz szachowy DEMON vs Rutra

Postprzez rutra » 02 kwi 2011, 00:17

Zatem 0,5-15,5, czy jak ktoś tam woli 4,5-15,5.

Również dziękuje przeciwnikowi za gre. Od kilku miesięcy gram na poziomie (na kurze) 1400+-90 obecnie ok. 1400, nie mogę wzbić się wyżej. W partiach wolniejszych jest przeciętnie. Te partie na pewno dużo mi dały, jeszcze raz wszystkie sobie przeglądne, przeanalizuje. Teraz planuje kolejny wielki mecz, czekam na ochotników.
rutra

Podziękował : 1685 razy
Otrzymał podziękowań: 2142 razy
Ranking: 1584

Re: Wielki mecz szachowy DEMON vs Rutra

Postprzez demon_szybkosci » 02 kwi 2011, 00:25

:D Mam nadzieję, że dzięki tym partiom będziesz mógł zobaczyć, że BEZ DOBREJ taktyki (a raczej prostych 1-2-3 ruchopwych podstawek!) NIEMOŻLIWE jest rozegranie DOBREJ partii z zawodnikiem silniejszym niż 1500. Myślę, że dzięki DOKŁADNEMU przeanalizowaniu tych partii dużo zyskasz. Zwłaszcza jeśli znajdziesz sposób, aby odpowiedzieć sobie na pytanie CO TAKIEGO powodowało błędy (nie tylko taktyczne) w tych w/w partiach!

:idea: Przejrzałem jeszcze nasze partie i zauważyłem, że w 6 z nich nawiązałeś POWAŻNĄ walkę, a w 2-3 spokojnie mogłeś dojść do remisu. Podstawki jednak zabiły wszelkie partie i nadzieję (na remis). W 2 partiach miałeś WYGRANE pozycje i mogłeś wygrać je obie - niemniej konieczna była UWAŻNA gra do końca i nie podstawienie niczego.

Podsumowując: 70% przegranych wynikło z podstawki, 20% z puszczenia remisu, a 10% to katastrofa na starcie. Takie jest moje zdanie (ocena) naszych partii. Mam nadzieję, że będzie pomocna w dalszych twoich postępach :)

PS. Nie obraź się, ale tylko w 20% partii musiałem się MĘCZYĆ. W innych niestety twój poziom gry nie był zbyt wysoki, więc nie zmusiłeś mnie do dużego wysiłku.

:idea: Powodzenia w kolejnych pojedynkach! :D
demon_szybkosci

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje i konkursy Forumowe