Ranking forumowy - rozmowy

Moderator: kolokwium

Postprzez kolokwium » 29 maja 2010, 12:41

Co innego akces do turnieju, a co innego wzięcie w nim udział i niedokończenie.
Takie ograniczenie dla zapisanych do turnieju spowoduje zmniejszenie zainteresowania nimi, bo nie można brać w nich udziału jak się przyjedzie do domu (nawiąże połączenie z internetem) "z wywieszonym ozorem" na 5-10 minut przed turniejem. Ktoś był chętny ale nie dał rady i to najczęściej nie ze swojej winy. A zapisy na turniejach zamkniętych są potrzebne bo organizator ma określony czas na weryfikację uprawnionych.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2079 razy
Otrzymał podziękowań: 2202 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Pic » 21 cze 2010, 00:57

jak dla mnie to ten ranking ma za dużo cyfer, nie mogę się do niego przyzwyczaić
Pic
Zasłużony

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez kolokwium » 21 cze 2010, 11:26

Zawsze możesz pierwszą z lewej sobie zakryć. Wówczas będzie o jedną mniej.

Podczas sędziowania MŚ (praca sędziego rozpoczyna się na długo przed turniejem) IA Andrzej Filipowicz brał pod uwagę dziesiąte części rankingu elo aby określić prawo startu w MŚ. Tutaj taka dokładność jest "od zawsze" i przy okazji ranking "bardziej się rusza".

PS
Po XXIII turnieju tematycznym demon_szybkosci objął prowadzenie w rankingu.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez Pic » 21 cze 2010, 15:05

Przepraszam ale czy można by przed ostatnią cyfrą stawiać kropkę? Wydaje mi się, że wtedy wyglądało by to lepiej i łatwiej porównywało się rankingi. Nie wiem chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do 4-cyfrowego rankingu elo.
Pic
Zasłużony

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez demon_szybkosci » 21 cze 2010, 15:07

kolokwium napisał(a):Po XXIII turnieju tematycznym demon_szybkosci objął prowadzenie w rankingu.
Brawo!!! :mrgreen: :ok:. No demonie! Pokazales, ze jak chcesz to potrafisz (znalezc czas na przybycie na turniej i rozegranie w nim partii!) :P. Mysle, ze profesor mol w takiej sytuacji nie ma wyjscia, jak zaliczyc caly rok akademicki i podpisac swojemu najlepszemu studentowi index! :roll: :D
PS. Od 1,5miesiaca mam mniej pracy (zwlaszcza na weekendach) oraz od okolo 2- 3tygodni internet juz coraz lepiej chodzi! Dlatego tyle punkcikow udaje mi sie z turniejow wyciagnac ;). No i dodam, ze kolega redjok znaczaco pomaga demonowi (jesli dobrze pamietam, to na 10 spotkan w ramach TT kolega demon przegral nie wiecej niz 3 i zremisowal 1 lub 2, zgodne?)
demon_szybkosci

Postprzez kolokwium » 21 cze 2010, 18:43

Ranking forumowy www.szachowe.pl jest specjalnie pięciocyfrowy aby nie porównywać rankingów. Liczone są inne partie, innym tempem gry, w innych warunkach.
Oczywiście można porównywać ale to już sprawa indywidualna. Również w jaki sposób będzie się je porównywało.
kolokwium
Moderator

Postprzez demon_szybkosci » 21 cze 2010, 19:35

:idea: Mysle, ze to dobre rozwiazanie. W sumie czuje sie jakbym byl kilka razy silniejszy od Kasprowa! Co tam biedne 2800 jak mozna miec 16200! :ok:
Gdyby uczestnicy sie zgodzili to mozna byloby jeszcze umiescic (w osobnych kolumnach czy nawet tabeli - ich rankingi z reala i kurnika, np. demon_szybkosci: 16200, II, 1801, 1650-1750). Pytanie czy jest to potrzebne :roll:
demon_szybkosci

Gotowy wywiad z Liderem Rankingu - demonem_szybkosci

Postprzez demon_szybkosci » 15 paź 2010, 03:46

:idea: Ponizej wywiad z Liderem Rankingu - demonem szybkosci. Do sciagniecia (* - wtedy, gdy bedzie mozliwe przeslanie na serwer) w PDF (jako zalacznik - tylko 95kB). Przy okazji jest tez wersja kilku mniejszych obrazow (screenow) jako zacheta ;) :ok:

----------

Poniżej prezentujemy wywiad z Liderem Rankingu – Demonem_szybkości
[© by demon_szybkości; all rights reserved]

FORUM: Jak to się stało drogi demonie, że w końcu zostałeś liderem rankingu?

DEMON: No więc powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że tak szybko uda mi się wdrapać na sam szczyt drabiny rankingowej naszego forum szachowe.pl. Myślałem, że dopiero w przyszłym roku będzie możliwość przebicia się na sam szczyt 

FORUM: W czym tkwi sekret owego “wbicia się” na pierwsze miejsce w rankingu?

DEMON: W tym, że na ile mi czas oraz obowiązki pozwalają staram się grać w większości rozgrywek zaliczanych do rankingu forumowego. Mam na myśli między innymi takie jak: Szachowa Liga Mistrzów, turnieje tematyczne, turnieje wakacyjne oraz mecze rankingowe.

FORUM: No dobrze, grasz w wielu formach rozgrywek forumowych, ale inni gracze również w nich uczestniczą, więc powiesz nam w końcu jakim cudem dostałeś się na sam szczyt tej drabiny rankingowej? Chyba nie jest to takie proste, prawda? Czy też wystarczy „tylko grać” i samo przyjdzie?

DEMON: Tak, zgadza się. Nie wystarczy jedynie rozgrywanie partii, ale trzeba także jak najwięcej wygrywać (najlepiej wszystkie partie, wtedy już nie trzeba się niczym przejmować). W każdych rozgrywkach w których uczestniczę staram się dawać z siebie wszystko lub chociażby jak najwięcej – na tyle na ile dana forma i dyspozycja dnia pozwala. Nie gram „lekkich” partii, lecz staram się „cisnąć na maxa”, tak aby sprawdzić się z lepszymi zawodnikami i z tymi, którzy grają nietypowo lub są dla mnie trudnymi przeciwnikami. Dodam jeszcze, że ostatnimi czasy udaje mi się pokonać mojego kolegę Tomasza (redjoka) w Turniejach Tematycznych – tak długo jak nie byłem w stanie „przełamać redjoka”, tak długo nie mogłem być w czubie tabeli rankingowej. Udało się jedno, więc i udało się dojść do pierwszego miejsca w kategorii Lidera Rankingu. Przyznam, że to dla mnie wyróżnienie móc być wśród najlepszych i to zwłaszcza na samym szczycie. Pracowałem ciężko i uczciwie na to przez kilkanaście dobrych tygodni… i w końcu udało mi się! .

FORUM: Rozumiem. Czyli grasz na maxa i dobrze ci partie wychodzą, a w ten sposób zdobywasz punkty rankingowe i wspinasz się na sam szczyt naszej drabinki, czy tak?

DEMON: Dokładnie. Na tyle na ile potrafię.

FORUM: Powiedz nam jaka jest twoja aktualna siła gry i którzy przeciwnicy są dla ciebie trudni do pokonania. Może są jacyś zawodnicy z którym szczególnie lubisz grać. Powiedz nam coś więcej o tym, dobrze?

DEMON: Proszę bardzo. Jest kilku naprawdę silnych zawodników, których ogrywanie jest dla mnie bardzo trudne. Do takich należą przede wszystkim: redjok, barbara (Władek), olaf, scacchis, silence, xghoustx, munoz (mol książkowy) i lk85. Jeśli są w formie to ogranie ich jest dla mnie bardzo dużym wysiłkiem i często partie rozstrzygają się w końcowych sekundach i po kilkudziesięciu ruchach – zwłaszcza mam na myśli rozgrywki w ramach Turniejów Tematycznych. Zawodnicy bywają niekiedy tak dobrze przygotowani, że naprawdę trzeba stawać na głowie, aby wydusić remis . Szczególnie lubię grać z duszkiem (xghoustx), scacchisem, Władkiem jak i redjokiem oraz munozem (molem książkowym). Ich styl gry jest bardzo ciekawy i różnorodny, niemniej wszyscy cechują się tym, że chcą ze mną wygrywać i grają dość dynamiczne i nietypowe (nieszablonowe) szachy. Moja aktualna siła gry waha się w granicach od 1680 do 1780 na kurniku, co w przełożeniu na real może oznaczać mniej więcej poziom 1850-1950 (solidna II kategoria). W realu posiadam ranking ELO 1801 i II kategorię, jednak już nie grywam w turniejach, lecz właśnie na kurniku i na FICS.

FORUM: Ostatnimi czasy zaczynasz grywać mecze z wybranymi graczami – możesz nam powiedzieć jak to się stało (zaczęło) i o co chodziło z zarzutami dotyczącymi nieuczciwej (niesamodzielnej) gry podniesionymi przez kolegę LK85?

DEMON: Tak, od około 3 miesięcy zdecydowałem się rozgrywać mecze z różnymi zawodnikami, aby sprawdzić się w trudniejszych warunkach – zwykle jest to odpowiednio długi czas i silny przeciwnik oraz kilkanaście lub kilkadziesiąt partii, aby nie było przypadku związanego z tym, że na podstawie zbyt małej liczby partii szacujemy poziom zawodnika. Pierwszym meczem, który zdecydowałem się rozegrać był mecz z kolegą LK85. Doszło do tego po pewnym dość niespotykanym incydencie: mianowicie w jednym z Turniejów Tematycznych grałem „z rozpędu” do końca i mój przeciwnik zamiast dorobić hetmana (lub W) dorobił sobie gońca, a ja w ten sposób złapałem wiecznego szacha i zremisowałem totalnie przegraną partię. Po zakończonym turnieju LK85 nieco puściły nerwy i ogłosił, że teraz ogra mnie „10-0”. Wiedziałem, że nie byłby w stanie tego dokonać w poważnych partiach (mam na myśli partie na co najmniej 15-30min dla zawodnika), więc zaproponowałem rozegranie meczu składającego się z 50 partii przy czym każdy zawodnik będzie miał po 30minut na rozegranie partii. Po pewnych początkowych zawirowaniach z mojej strony w końcu doszło do porozumienia i ustaliliśmy, że aby nie wygrywać na czas… będziemy grali partię z dodawanym czasem. Jeśli dobrze pamiętam to za każdy ruch zawodnik otrzymywał dodatkowe 20 lub 30 sekund. Po wstępnych ustaleniach i przerwie spowodowanej koniecznością wyjazdów w końcu rozpoczęliśmy mecz. W pierwszych partiach grało mi się dość ciężko, ale postanowiłem, że będę każdą partię grał najlepiej jak tylko potrafię i do logicznego końca. W dwóch ostatnich rozegranych partiach nr 5 i 6 zagrałem tak jak zawsze marzyłem, aby zagrać – twardo, aktywnie i z uwzględnieniem wymagań pozycji. Partia nr 5 była jedną z najlepszych jaką w życiu rozegrałem i jakież było moje zdziwienie, gdy po partii dowiedziałem się, że udało mi się samodzielnie zagrać kilkanaście najlepszych ruchów jakie proponują najsilniejsze silniki szachowe na świecie (m.in. Rybka, ChessMaster czy też Fritz). Z kolei w partii nr 6 zagrałem bardzo ryzykownie, przeciwnik nie wykorzystał moich kilku błędów i kontynuował grę szablonowo (schematycznie) co spowodowało, że pozycja coraz bardziej się wyrównywała. W końcu mój przeciwnik nie wytrzymał napięcia i zaczął grać zbyt nonszalancko i po kilku ruchach tracił materiał, a pod koniec podstawił hetmana – jego odbicie wiązało się z matem w dwóch ruchach. Na tym w zasadzie zakończył się mecz, ponieważ kolega LK85 już do końca meczu (zakończonego po tych 6 partiach) nie podniósł się. Zaczął głosić, iż grałem niesamodzielnie i groził, że nie rozegra kolejnych partii dopóki nie wyjaśnię cudownego „fenomenu demona”. Obraził mnie i sądził, że przyznam się do oszukiwania, a to spowoduje zakończenie meczu jego zwycięstwem (poprzez moją dyskwalifikację). Gdyby nie to, że moi wierni kibice (którzy nierzadko obserwowali nasze partie przez 60 czy 80minut nawet do północy) chcieli widzieć jak sobie będę radził z silnym zawodnikiem… to natychmiast zakończyłbym pojedynek. Chamstwa nie toleruję w żadnej postaci, a obrażenie mnie (poprzez zarzuty niesamodzielnej gry są dla mnie jedne z najbardziej podłych jakie można mi przypisać) naprawdę sprawiło, że poczułem się jakbym był winny tego, że staję na głowie i daję z siebie wszystko, aby go ograć – tego już było dosyć! Gdyby więc nie kibice to więcej żadnej (!) partii nie rozegrałbym z tym graczem. Niemniej zaczekałem na gotowość przeciwnika do następnej partii… a że nie zechciał zagrać przez okres co najmniej 2 tygodni bez podania ważnej przyczyny… więc (zgodnie z regulaminem) mecz został zakończony. Trudno powiedzieć, że było to zwycięstwo, niemniej faktem jest, że końcowy stan meczu to 3,5 punktów (demon) do 2,5 punktów (lk85) czyli moje zwycięstwo w sensie sportowym. Przyznaję, że nie pamiętam, aby ktoś z forum obraził mnie w tak prostacki i bezczelny oraz chamski sposób. Niemniej rozumiem, że dla niektórych zawodników przegranie z demonem może być wyjątkowo bolesne.

FORUM: Czyli jeśli dobrze rozumiem – grałeś wszystkie partie uczciwie i samodzielnie oraz nie korzystałeś z ŻADNEJ niedozwolonej pomocy podczas rozgrywanych partii w waszym meczu z lk85? A jak teraz będzie wobec tej „afery lk85” wyglądała sytuacja w obecnie rozgrywanym meczu z miśkiem (misiek 1994)? Są jakieś ustalenie odnośnie wzajemnego zaufania czy też jest szansa, że powtórzy się znów ta parodia zarzutów?

DEMON: Tak, WSZYSTKIE partie grałem samodzielnie i nie korzystałem z ŻADNEJ niedozwolonej pomocy. Dla mnie to jasne jak słońce, ponieważ NIGDY nie oszukuję w szachach – jest to czasami bardzo trudne, niemniej dla mnie to kwestia honoru i postawy. Gram tak jak gram (czasem lepiej, czasem gorzej), ale zawsze uczciwie i duchu fair play. Nikt kto mnie zna (zwłaszcza z reala albo kilka lat na kurniku) nie myśli nawet o tym, aby zarzucać mi nieuczciwość w grze czy też brak postawy fair play. Oczywiście nie jest to łatwe, ale dla mnie jedyne i konieczne rozwiązanie. Kwestia uczciwości oraz szacunku to według mnie podstawa szachów – mam na myśli szlachetny pojedynek dwóch ludzi na pewnym poziomie kultury i wzajemnego szacunku. Wygrywa ten, kto jest lepszy, a nie ten, komu wydaje się, że jest tak dobry, że wszystkich może ogrywać jak chce i kiedy chce.
Natomiast odnośnie ustaleń z kolegą Miśkiem to otrzymałem informację o tym, że wzajemnie sobie ufamy w kwestii uczciwości oraz szacunku do siebie. Tak więc również mam nadzieję, że partie rozstrzygną się wyłącznie na szachownicy – myślę i wierzę, że kolega Misiek jest na tyle dojrzały (pomimo stosunkowo młodego wieku), że bez względu na jakość partii (i poziom mojej i swojej gry) będzie potrafił pogodzić się z tym co się wydarzy na szachownicy. Co prawda nie ma 100% gwarancji, że podobne zarzuty się nie powtórzą, ale wierzę, że Misiek jest zawodnikiem, który potrafi przyznać się do swoich słabości i zaakceptować to, że przeciwnik może być lepszy. W tym miejscu chciałbym także podziękować wszystkim kibicom (zwłaszcza z naszego forum), którzy obserwują moje partie (zwłaszcza te meczowe) i trzymają za mnie kciuki – naprawdę Wasze wsparcie i „trzymanie kciuków za demona” dodają mi skrzydeł – rozgrywam dzięki Wam kochani takie partie o jakich bym niekiedy nie mógł pomarzyć bez waszego wsparcia i dopingu .

FORUM: Dziękuje za obszerną wypowiedź. Powiedz nam jeszcze Liderze Rankingu – jak wyglądają rozgrywki w ramach Szachowej Ligii Mistrzów, dobrze? Czy jest łatwo je wygrać i czy poziom partii oraz siła zawodników jest odpowiednio wysoka czy nie? Jak oceniasz organizację obecnego SZLM i odpowiedzialność zawodników względem terminów rozgrywania partii? Może warto coś zmienić w następnej edycji?

DEMON: Tak więc pochwalę się, że w tamtej edycji SZLM udało mi się dojść do finału w którym poległem triumfatorowi – koledze epilogue. Wydawało mi się, że będę w stanie go pokonać, niemniej zagrał bardzo dobrze, twardo i wytrzymał napięcie meczowe, więc zwyciężył. Pomimo tego, że przegrałem to oczywiście pogratulowałem przeciwnikowi i podziękowałem za ciekawe i niełatwe dla mnie partie. To cenne doświadczenie i nauczka na przyszłość, aby nie dzielić skóry na niedźwiedziu – najpierw ograj przeciwnika a dopiero potem pomyśl, że byłeś lepszy (a nie odwrotnie!). W obecnej edycji SZLM jest co najmniej 10-12 naprawdę silnych zawodników i zobaczymy kto zostanie zwycięzcą tej edycji rozgrywek. Niestety szansa na to, abym był najlepszym nie jest tak duża, bowiem jest kilku zawodników prezentujących wyższy poziom ode mnie i ogranie ich będzie niesłychanie trudne. Należą do nich chociażby tacy zawodnicy jak: mrozik, scacchis, epilogue, misiek1994, mattihau, redjok, xghoustx. Myślę, że w tym gronie należy szukać triumfatora obecnej edycji. Tak czy inaczej będę chciał powalczyć i jeśli będę musiał odpaść to po ciekawych partiach i walce . Uważam, że wygranie obecnej edycji Ligii Mistrzów będzie oznaczało poziom ok. 1950-2000 w realu, chyba że dojdzie do niespodziewanych podstawek i słabej formy „czarnych koni”, ale tego nie przewiduje.
Niestety w obecnej fazie rozgrywek kilku zawodników zupełnie „zapomniało” o tym, aby rozgrywać swoje partie. Przy 24 zawodnikach widzimy ponad 20 (!) nierozegranych partii, a to oznacza, że naprawdę niektórzy nie potraktowali tego cyklu rozgrywek poważnie. Myślę, że dobrym pomysłem jest branie do rozgrywek przede wszystkim tych graczy, którzy już wcześniej wykazywali się systematycznym uczestnictwem i rozgrywaniem partii. Nie będzie wówczas 16 czy 20 graczy, ale powiedzmy 12 graczy, którzy w 95% przypadków rozegrania wszystkie obowiązujące ich partie. Kolejna edycja będzie miała pewne poprawki w regulaminie, więc mam nadzieję, że wszyscy na tym skorzystamy. Formuła rozgrywek i organizacja jest bardzo dobra (za co dziękuję i gratuluję osobom, które się tym zajmują!), więc jedynie potrzeba jest nam większej odpowiedzialności osób w niej uczestniczących (mowa o tych, którzy zapisali się, a później „zapomnieli” o rozgrywkach).

FORUM: Na koniec powiedz nam jeszcze czym się zajmujesz na forum i czy możemy liczyć na dalsze twoje ciekawe pojedynki oraz nowe interesujące bądź też niekiedy kontrowersyjne tematy, które co jakiś czas zakładasz? Skąd masz tyle pomysłów na kolejne wątki?

DEMON: Na forum staram się być aktywnym forumowiczem: takim, który nie boi się wypowiadać swojego zdania, nawet wtedy gdy jest ono w opozycji do innych. Ponadto nadzoruje dział „książki szachowe” i jestem tam moderatorem. Na ile czas i możliwości pozwalają staram się co pewien czas zamieszczać krótkie recenzje książek szachowych – zwłaszcza tych do których nie mają dostępu wszyscy forumowicze – mam na myśli szachowe książki rosyjskie (zbiory zadań, pułapki debiutowe, dotyczące końcówek, itp.). Dodatkowo staram się pomagać początkującym szachistom w tym, aby dokonywali przemyślanego wyboru (zakupu) książek szachowych. Z uwagi na to, że znam (część posiadam, a resztę widziałem lub czytałem recenzje) około 300-400 książek w różnych językach (głównie rosyjski i angielski, ale także niektóre po polsku), więc mogę doradzać co można wybrać do swojego treningu czy też do przeczytania w formie ciekawych informacji (np. „Jak życie naśladuje szachy” Kasparowa lub też Waitzkina „W poszukiwaniu doskonałości – sztuka uczenia się”). Natomiast odnośnie zakładania kolejnych wątków to staram się wynajdywać takie tematy, które mnie bardzo interesują oraz te, które mogą być ciekawe dla innych czy też niekiedy zmuszające do dogłębnego przemyślenia swojego stanowiska (czytaj: kontrowersyjne).

FORUM: No dobrze. To może na koniec jeszcze pokrótce opowiedz nam o tym w jaki sposób ćwiczysz szachy i skąd wiedza dotycząca tylu książek szachowych. Chodzą pogłoski o tym, że dużą część zbiorów szachowych posiadasz na własność i że przeczytałeś kilkadziesiąt książek oraz przerobiłeś kilkanaście tysięcy zadań szachowych z taktyki (tzn. kombinacji szachowych). Czy możesz się do tego odnieść szanowny demonie? No i czy grywasz partie dłuższe niż 10-15minut na zawodnika?

DEMON: Szachy staram się ćwiczyć tradycyjnie: mam na myśli to, że rozkładam szachownice i mam przed sobą książkę czy też zbiór zadań i czytając przestawiam figurki i czytam komentarze. Natomiast w przypadku zbiorów zadań to biorę długopis, zeszyt do zapisywania rozwiązań oraz nie przesuwając figur zapisuję rozwiązania a po zakończeniu zbioru sprawdzam poprawność rozwiązań i wyciągam wnioski.
Z kolei wiedza związana z szachami jest czerpana przeze mnie z wielu źródeł: głównie są to drukowane książki oraz Internet (różne artykuły). To prawda, że dość znaczną część książek posiadam i przerobiłem kilkadziesiąt książek szachowych i kilkanaście tysięcy kombinacji. Niestety były to książki głównie dla dzieci i początkujących, a kombinacje do poziomu 1800. Inaczej moja obecna siła byłaby w granicach 2100-2200 .
Ostatnimi czasy także staram się aktywnie uczestniczyć w rozgrywkach szachowych w ramach POWOLNIAKA, który odbywa się na forum szachisty, jak też w występuje w dwóch drużynach w lidze szachowej na świetnym bezpłatnym serwerze FICS (T44 FICS League). Dzięki temu gram ciężkie partie na nieco dłuższy czas (w Powolniaku 60min+10sek, a w Lidzie FICS to 45min+45sek na zawodnika) i dając z siebie wszystko staram się uczyć i wyciągać wniosku z popełnionych błędów i przegranych partii. To ciężki sprawdzian, niemniej każda dobrze zagrana partia przeze mnie (także przegrana) sprawia, że jestem zadowolony i uczę się czegoś nowego. No i tak jak już wspomniałem uczestniczę w SZLM oraz TT jak i obecnie w meczu demon-Misiek1994. To także rozgrywki dzięki którym mój poziom coraz bardziej się stabilizuje oraz stopniowo, systematycznie (chociaż powoli) – rośnie .

FORUM: Dziękuje serdecznie za obszerny wywiad i szczerość. Życzę sukcesów w dalszym zgłębianiu tajników szachowych i dalszej aktywności na forum oraz powodzenia także w życiu prywatnym i zawodowym.

DEMON: Również serdecznie dziękuję. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i składam podziękowania WSZYSTKIM (zwłaszcza tym, którzy w największym stopniu i zaangażowaniu tworzą i rozwijają forum) użytkownikom naszego forum szachowe.pl. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę być częścią tak wspaniałego forum i móc je współtworzyć z innymi oraz dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz pomagać innym na różne sposoby. Życzę nam wszystkim, abyśmy wspólnie sobie pomagali i współtworzyli i rozwijali nasze forum – moim zdaniem jest to zdecydowanie NAJLEPSZE polskie forum o tematyce szachowe dla pasjonatów i amatorów szachowych, dzięki któremu co najmniej kilkuset osób mogło coś dla siebie zyskać i innym pomóc. Do zobaczenia! 
demon_szybkosci

Wywiad z Liderem Rankingu: demonem_szybkosci (PDF i screeny)

Postprzez demon_szybkosci » 15 paź 2010, 17:23

Oto wersja w PDF oraz zrzuty ekranu (screeny) dla osob, ktore chca odczytywac ten wywiad jako zbior obrazkow (obie wersje powinny byc czytelne). Zapraszam do komentowania i dzielenia sie swoimi uwagami dotyczacymi wywiadu :D :roll:
Dodam, ze wywiad w postaci obrazkow (screenow) jest uporzadkowany w takiej kolejnosci jak jest w wersji w PDF i w tradycyjnej tekstowej. Tak wiec wszystko powinno byc na swoim miejscu :)

PS. Dziekuje czlonkom Rady Forum za zgode na przeprowadzenie oraz zamieszczenie tego wywiadu :brawo:
Załączniki
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_1a.gif
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_1a.gif (62.38 KiB) Przeglądane 7075 razy
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_1b.gif
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_1b.gif (66.43 KiB) Przeglądane 7075 razy
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_2a.gif
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_2a.gif (92.17 KiB) Przeglądane 7075 razy
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_2b.gif
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_2b.gif (83.75 KiB) Przeglądane 7075 razy
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_3a.gif
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_3a.gif (78.56 KiB) Przeglądane 7075 razy
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_3b.gif
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_3b.gif (94.85 KiB) Przeglądane 7075 razy
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_4a.gif
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_4a.gif (70.49 KiB) Przeglądane 7075 razy
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_4b.gif
Wywiad_Lider_Rankingu_demon_szybkosci_str_4b.gif (93.29 KiB) Przeglądane 7075 razy
Wywiad z Liderem Rankingu_15_10_2010.PDF
(95.45 KiB) Pobrane 156 razy
demon_szybkosci

Postprzez demon_szybkosci » 18 paź 2010, 16:58

Aktualna lista [19.09.2010 - TT XXVII], a dzis jest 18.10.2010 i chyba juz nieco wiecej rozegranych TT (zwlaszcza ten wczorajszy). W zwiazku z tym jesli moge prosic o wyjasnienie (naszego znakomitego speca/kolege kolokwium, ktory wszystkim swietnie zarzadza, oblicza i publikuje!):

1) Jak czesto jest aktualizowany ranking forumowy
2) od czego zalezy czestotliwosc aktualizacji
3) czy bylaby mozliwosc wklejania zmian rankingowych (np. w formie takiej jak byla w poprzednim moim meczu) w naszym meczu "demon-Misiek1994", tak aby po KAZDEJ rozegranej partii mozna bylo widziec jakie nastapily zmiany? :roll:
demon_szybkosci

Postprzez kolokwium » 19 paź 2010, 09:29

Ustaliliśmy z redjokiem, że listy są publikowane na pierwszego każdego miesiąca (aby łatwiej było "trzymać Lidera Rankingu" i przez miesiąc nie było zmian) . A w temacie każdego turnieju/meczu są podsumowania. Obliczenia są robione, a publikowane najczęściej hurtem (dla wygody).
kolokwium
Moderator

Postprzez demon_szybkosci » 02 lis 2010, 01:37

kolokwium napisał(a):Ustaliliśmy z redjokiem, że listy są publikowane na pierwszego każdego miesiąca (aby łatwiej było "trzymać Lidera Rankingu" i przez miesiąc nie było zmian)
Skoro jest "z gory" zezwolenie i zgoda na to, abym byl Liderem Rankingu to postaram sie, aby przynajmniej do konca tego roku tak zostalo jak jest od 1,5miesiaca ;) ;) :D

Zapytanie: czy w tym roku będzie jeszcze aktualizowana Lista Rankingowa naszego forum? Jesli tak to w którym dniu (rozumiem, że w przedostatnim lub ostatnim?) oraz zapytuję czy mecze z kolegami Miśkiem oraz a07barcza będą wliczane do punktacji (zmiany w rankingu).
demon_szybkosci

Re: Ranking forumowy - rozmowy

Postprzez kolokwium » 01 sty 2011, 02:48

Ostatnia aktualizacja to stan na 31 grudnia 2010 roku. Mamy nowego lidera scacchis (17113), który to jako pierwszy przekroczył próg 17k (dokładnie 27 grudnia w meczu z demonem w P'5).

Stary król żyje, ale z nowym rokiem niech żyje scacchis, nasz nowy król!

PS
Demon dostanie nowego prztyka aby przegonić scacchisa.
kolokwium
Moderator

Postprzez demon_szybkosci » 01 sty 2011, 05:17

Jak najbardziej ZASŁUŻONE w pełni gratulacje dla nowego LIDERA RANKINGU kolegi Scacchisa! :)

Natomiast demon miał już "swoje 5minut" i teraz czas na chwilę wypożyczyć koronę, aby nie było sytuacji, że demon ma układy na forum, więc i koronę dostał "bocznymi drzwiami" :-P :ble: ;)

Demon dostanie nowego prztyka aby przegonić scacchisa.

Tutaj jak najbardziej! :). Zwłaszcza, że kolega scacchis relatywnie późno trafił na nasze forum i nie miał okazji się W PEŁNI wykazać. Tak więc teraz będzie więcej chętnych, aby "zwalić króla z górki" ;). Niemniej będzie to dużo trudniejsze, ponieważ osiągnięcie poziomu 17k (a zakładam, że nowy król będzie STALE musiał uzyskiwać co najmniej taki wynik) już tak proste nie jest. Tym bardziej jest mi miło, że pomimo "wypożyczenia korony" nie będzie nikomu tak łatwo jej odebrać (no chyba, że się Rafcik wkurzy :-P). :devil:
PS. Demon już miał okazje sprawdzić JAK DOBRYM zawodnikiem (a nawet "fajterem"!) jest Scacchis, więc W PEŁNI akceptuje to zastępstwo na szczycie :) <:D
demon_szybkosci

Postprzez scacchis » 03 sty 2011, 21:27

Wielki to zaszczyt dla Mnie zasiąść na tronie ale i wielki ciężar dzwigać koronę na Mej głowie.Mam nadzieję że szybko znajdzie się godny zastępca.Jednak dopóki będę dzwigał ten ciężar daję słowo że będę dobrym i miłosiernym królem :jupi:
Nie pisze poprawnie po polskiemu. Wybaczcie
scacchis

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
kurnik.pl: scacchis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turnieje i konkursy Forumowe