Wyniki I etapu konkursu "Jestem szachista"

Moderator: kolokwium

Wyniki I etapu konkursu "Jestem szachista"

Postprzez Tomrejten » 17 wrz 2006, 00:44

Miło mi poinformować, że dobiegł konca I etap konkursu "Jestem szachistą".

Na początek odpowiedzi:
Zadanie 1. 1. Ge3!!
Zadanie 2. Fischer rozegrał tą partię z Miguelem Najdorfem w Warnie (1962 r.).
Zadanie 3. Jan Adamski
Zadanie 4. Partia Angielska (Tak, chodziło o Partię Angielską :mrgreen: ). No, ale że moja ignorancja nie przewidziała że można uważać również że to jest Obrona Caro-Kann a również by pasowała do pytania to uznaję też tą drugą odpowiedź.
Zadanie 5. 1. Se5!
Zadanie 6. Mat Beniowskiego.

Sir_Satan - 13 punktów.
Klr! - 11 punktów.
Mol Książkowy - 10 punktów.

Ta trójka spisała się na medal. Reszta ma zero punktów :mrgreen: No, ale jak się nie czyta Słowackiego to tak jest :lol: No, ale oczywiście nie mam pretensji ;-)

Ciekawa jest jednak postawa Baga. Ten kolega strasznie narzekał, że nie przysyłacie odpowiedzi itp. Sam nie okazał się lepszy :mrgreen:

Pozdrawiam

PS
Jako, że człowiek uczy się na błędach to postaram się ze następne pytania będą ciekawsze.
Ostatnio edytowany przez Tomrejten 22 cze 2010, 07:56, edytowano w sumie 2 razy
Tomrejten

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 0

Postprzez Bag » 17 wrz 2006, 09:33

Tomrejten napisał(a):Ciekawa jest jednak postawa Baga. Ten kolega strasznie narzekał, że nie przysyłacie odpowiedzi itp. Sam nie okazał się lepszy
Narzekałem, ale w tamtym konkursie, na forum fisha. No wybaczcie, ale na 1000 userów 3 odpowiedzi? No nic. Ja nie lubię rozwiązywać zadań szachowych, lubię układać zadania. Ułożyłem jedno i po południu prześlę zadanie. Nie przesyłałem odpowiedzi też dlatego, że sam ten konkurs współorganizuję. Trochę to dziwne, jak współorganizator przesyła odpowiedzi. No, ale skoro Tomrejten chce tak robić, to ja tego nie bronię. Pozdrawiam
Bag

Postprzez Tomrejten » 17 wrz 2006, 10:58

Bag napisał(a):
Tomrejten napisał(a):Ciekawa jest jednak postawa Baga. Ten kolega strasznie narzekał, że nie przysyłacie odpowiedzi itp. Sam nie okazał się lepszy
Narzekałem, ale w tamtym konkursie, na forum fisha. No wybaczcie, ale na 1000 userów 3 odpowiedzi? No nic. Ja nie lubię rozwiązywać zadań szachowych, lubię układać zadania. Ułożyłem jedno i po południu prześlę zadanie. Nie przesyłałem odpowiedzi też dlatego, że sam ten konkurs współorganizuję. Trochę to dziwne, jak współorganizator przesyła odpowiedzi. No, ale skoro Tomrejten chce tak robić, to ja tego nie bronię. Pozdrawiam

Tu też narzekałeś, pisałeś nawet że nie chcesz robić konkursu itp.
A może oni też nie lubili rozwiązywać zadań szachowych? To ich względem twojego rozumowania usprawiedliwiło by ich. Więc po co więc twoje narzekania?

No i co z tego, że konkurs współorganizujesz? Każdy nas z osobna tworzy pytania, więc nie ma zadnych przekrętów. Zresztą to jest tylko zabawa, aby się sprawdzić. Szkoda, że mi tego nie powiedziałeś jak przysyłałem Ci odpowiedzi.

No chcę tak robić i bardzo Ci dziękuje, że mi nie bronisz. Jestem Ci po stokroć wdzięczny. :mrgreen:

Pozdrawiam
Tomrejten

Ranking: 0

Postprzez Klr! » 17 wrz 2006, 11:29

Dajcie se/sobie już siana! ;-) Najważniejsze, że podium w konkursie obsadzone! :mrgreen:
Lepiej nie pisać nic, niż pisać nic...
Klr!

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Bag » 17 wrz 2006, 14:31

Tomrejten - końcowa ironia była zbędna, ale jeśli chodzi o resztę, to nie będę rozwiązywał zadań w konkursie, bo:
- nie lubię rozwiązywać
- nie jestem w tym dobry
- współorganizuję konkurs
- układam swoje
Ktoś mógłby powiedzieć, że mszczę się za tamten konkurs, kiedy to tyle osób się deklarowało i * z tego wyszło i ja robię to samo. Nic podobnego. Po prostu ze względu powyższych punktów.
Gdybym pytania w następnym etapie rozwiązał, to by było, że "Bag zrobił łaskę i oddał zadania".
A tak przy okazji wrzucę ułożone przez siebie zadania. Liczę na uwagi i opinie na temat zadań.

I daję se/sobie siana. :mrgreen:
Bag

Postprzez sir_satan » 17 wrz 2006, 15:21

No dla mnie jest to delikatna paranoja, zeby bag nie lubi rozwiazywac zadan, ale lubi ukladac. Przeciez tobie czynnosci opieraja sie na tym samym;/- liczeniu wariantow :-/.

Temat zostaje zamkniety mial on poinformowac a nie rozwijac kolejne dyskucje :-/ :!:
Uncle Satan ;-)
Obrazek
sir_satan

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Powrót do Turnieje i konkursy Forumowe