Revelation II

Moderator: redjok

Re: Revelation II

Postprzez artme » 25 paź 2014, 08:11

Eeee.... to super news :-P
Maja cztery osoby, wiec jest wieksza szansa, ze za rok im sie to juz znudzi i wyladuje na Allegro za polowe ceny - CZEKAMY! <:D
www.mariuszewczuk.pl
artme

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postprzez cdgrom » 25 paź 2014, 15:05

Ciekawe ci którzy mają forsę ,to nie kupią.Bo w szachy nie grają. Pozostali co by kupili ,aż tyle nie mają . Paradoks :D A Mikołaj to na 8 -10 zimę zajedzie <:D Też ciekawi mnie jak się sprawuje i co może taki komputer.
cdgrom

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 0

Postprzez jarrasch » 26 paź 2014, 13:38

Ci, którzy mają forsę, a nie grają, to kupują jako meble gabinetowe szachownice elektroniczne DGT (słyszałem o takich przypadkach od dystrybutora). Oczywiście z figurami Ebony.
Revelation pewnie też by kupili, tylko że jest to na razie sprzęt mało "widoczny" dla osób bardziej szachami niezainteresowanych.
jarrasch

Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postprzez matman » 29 paź 2014, 03:27

Revelation II jako mebel gabinetowy, jeśli kasa nie gra roli, to jak najbardziej.
Moim zdaniem jest to sprzęt głównie dla amatorów i koneserów szachów.
Młody zawodnik po konsultacji z trenerem na pewno wybrałby zestaw szachownica elektroniczna z zegarem za około 2000 zł nawet gdyby Revelation II był tej samej cenie.
matman

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez kolokwium » 29 paź 2014, 12:30

• dlaczego "młody"?
  • dlaczego "na pewno"?
  • dlaczego tyle narzekania?
  • dlaczego tyle pochwał?
  • dlaczego tyle emocji?
  • dlaczego...
Wszystko zależy dlaczego, dla kogo i po co się coś kupuje.

PS
to do wszystkich co napisali, czytali i chcą (lub nie chcą) napisać
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2031 razy
Otrzymał podziękowań: 2175 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez artme » 29 paź 2014, 17:47

Posiadam taki komputer Mephisto kupiony przez tescia chyba ponad 20 lat temu na jakims turnieju. Wtedy, to byly pieniadze rownie wysokie (ceny jak za samochod). Tylko wtedy, to byly troszke inne czasy. Pocwiczyc z przeciwnikiem mozna bylo tylko w klubach, albo trzeba bylo sie umawiac. Nie bylo internetu a i komputery byly nieosiagalne do domowych uzytkow. Taki szachowy komputer dla czlowieka chcacego podciagac swoje umiejetnosci, to bylo cos. I taki byl tego cel :idea:

Teraz jednak mamy pelno programow szachowych a i tak ludzie wybieraja granie z zywym przeciwnikiem, bo to daje duzo wiecej, niz schematyczna gra z programem. Oczywiscie, ze milo byloby takie cos miec i zapewne duzo ludzi by to kupilo dla frajdy i urozmaicenia sobie zycia szachowego. Niestety stworzenie czegos, co kosztuje tak duzo mocno ogranicza grupę docelową - a szkoda :( . Pytanie tylko po co?

Sa oczywiscie produkty luksusowe, takie jak zegarki czy chocby samochody, jednak takie rzeczy kupuje sie najczesciej (jesli sie nie jest fanem/pasjonatem) dla prestizu. Pytanie w takim razie do tej szachownicy - czy podniesie ona prestiz tego, co w nia zainwestowal, czy tylko pozwoli na spelnienie dzieciecej zachcianki i posiadania zabawki za tak wysokie pieniadze? Tak - zabawki, bo nie wierze, ze ktos kupujac takie cacko faktycznie podniesie swoje umiejetnosci bardziej, nizby gral z ludzmi przy pomocy szachownicy DGT jesli juz tak lubi grac z deską.

ps
Troche dystansu - nie ma sie o co zloscic ;) Piszemy tylko swoje przemyslenia i nikt personalnie nie wytyka Ci, zes snob czy niespelna rozumu kupujac cos takiego :idea: . Cieszymy sie razem z Toba, ze miales mozliwosc dostac takie cudo, jednak nie zmienia to faktu, ze wiecej ten produkt zbiera batow za cene, niz opinii pochlebnych za cala reszte - i to tez nie Twoja wina ;)
Ostatnio edytowany przez artme, 29 paź 2014, 23:23, edytowano w sumie 1 raz
www.mariuszewczuk.pl
artme

Postprzez jarrasch » 29 paź 2014, 21:39

Posiadam taki komputer Mephisto kupiony przez tescia chyba ponad 30 lat temu na jakims turnieju.

możesz napisać z jakim modułem?
dziękuję.
jarrasch

Postprzez artme » 29 paź 2014, 23:22

Przepraszam - sprawdzilem i ma naklejke Championship Lyon 1990r. wiec chyba kolo 25 lat ;)

A jesli chodzi o modul, to ma dokladnie napis:
16/32 BIT DISPLAY MODUL

Czy to Ci wystarcza czy mam dokladniej w instrukcji pogrzebac?
www.mariuszewczuk.pl
artme

Postprzez jarrasch » 30 paź 2014, 00:04

@ artme
daj znać, gdybyś chciał go kiedyś sprzedać. pozdrawiam!
jarrasch

Postprzez artme » 30 paź 2014, 10:44

:)
Wiesz - te szachy, to przede wszystkim rodzinna pamiatka/historia w naszym posiadaniu od nowosci z calym kompletem (walizka, dowod zakupu, instrukcje etc.) a do tego dzialajace i w bardzo dobrym stanie. Sprzedaz tego jest troche nieoplacalna, gdyz pieniadze jakie by mozna bylo za to uzyskac sa praktycznie zadne (1500-2000pln) i nic za to w zasadzie kupic porzadnego sie nie da, wiec moze moje dzieci albo wnuki kiedys wezma za to wiecej - chyba, ze tak jak ja rowniez beda wolaly miec taki kawalek historii dla siebie ;)

ps
ale to, co w tym zestawie najwazniejsze - dziala i mozna sobie pograc a wielkosc tego jest o wiele wygodniejsza niz takie "bydle" jak Revelation II :-P I choc to komputer, to jak sie do tego siada to czuc, ze to ma "duszę" - czego nowe maszyny juz nie posiadaja ;)
www.mariuszewczuk.pl
artme

Postprzez jarrasch » 30 paź 2014, 11:03

@artme
W pełni się z Tobą zgadzam :)
Też mam podobną, jednak trochę słabszą maszynkę i z rynku wtórnego.
Pogratulować teścia ;)
jarrasch

Postprzez artme » 30 paź 2014, 11:15

Dzieki.
Ano pogratulowac - nie czesto sie zdarza, zeby w rodzinie miec ciocie arcymistrzynie i w dodatku pierwsza w Polsce (Ereńska a tesc jest Jej bratem) :D
www.mariuszewczuk.pl
artme

Postprzez artme » 06 lis 2014, 13:23

Mam jedno pytanie do wlasciciela czyli hobbysta_szachista - czy mozna ta szachownice podlaczyc do komputera i rozgrywac z nia partie w internecie? Tzn. czy bedzie wyswietlac ruchy przeciwnika diodami?
www.mariuszewczuk.pl
artme

Postprzez AuroraBorealis » 06 lis 2014, 16:01

Mysle o zakupie tego komputera, podoba mi sie klasyczny wyglad i wysoki poziom gry. Podoba mi sie tez ze mozna wgrywac wlasne ksiazki debiutowe i zmieniac enginy - bedize dobry do treningu. Poczatkowo zniechecala mnie cena, ale ostatecznie sie przelamalem. Sie nie chleje, sie nie pali sie ma na komputra! ;)
AuroraBorealis

Podziękował : 155 razy
Otrzymał podziękowań: 354 razy
Ranking: 2120

Postprzez cdgrom » 07 lis 2014, 11:54

Komputerek jest ciekawy . Ja mam szachownice dgt super sprawa do treningu i gry w necie. I co ważne koszt dużo niższy.Fakt nie ma, tyko diod, ale szachownica wysoki klasa. Jeszcze zakupie raspebery 140zł -250 z wyświetlaczem. Wgram programik (picochess , gavon) i będzie samodzielny komp z możliwością regulacji elo 0-2800 elo . Wszystko na youtube ładnie pokazane. Niedługo Mikołaj będzie kaska <:D
cdgrom

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Programy i komputery szachowe