Revelation II

Moderator: redjok

Re: Revelation II

Postprzez hobbysta_szachista » 18 paź 2014, 14:44

Powiem szczerze, że nie wiem. Dostałem na maila kod i tyle. A czy można go odsprzedac? Spróbuję się dowiedzieć. Wydaje mi się jednak, że jest przypisany do konkretnej maszyny. Bo jeśli nie to można by kombinować. Jeden by kupił i podzielił się z innymi dzieląc również cenę
hobbysta_szachista

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Ranking: 0

Postprzez racera » 19 paź 2014, 14:30

Czas na krótkie podsumowanie według mnie i jak czytałem większośc pisze że cena jest wręcz idiotycznie wysoka. Też się przychylam do tej opini .Jakie możliwości ma taki komputer prócz diod w szachownicy i wyświetlacza z napisem revelation. Praktycznie żadne (cały czas odnoszę się do ceny) wymienny procesor . Pytanko a na co komu wymieniać procesor lub wgrywanie programów . co za różnica to są szachy ,a nie playstation‎ .I czy zagram z Fritzem rebelem lub shredder bez znaczenia ,ważny jest mobilny poziom elo (większość lubi grac na poz 2100-2250 elo) Bez problemu można ustawić taki na każdym z w/w programów. Za pakiety do revelation trzeba jeszcze zapłacić . Cena wyjściowa 2685 euro i produkowane w tanich krajach. Ktoś napisał na schachcomputer inf. że inne kompy jak wchodziły na rynek kosztowały drożej. Pytanko czy w 1986r była taka technologia ,a jak była to zajmowała 3-pokoje i musiała tyle kosztować. Dziś jest inny świat, technologie są kosmiczne i dużo tańsze. Revelation II nie spadł z kosmosu. Z kosmosu na głowę spadli co taką cenę wystawili. Dla mnie jest wart między 800-1000 euro z całym pakietem i to jest zbyt dużo. Pytanko do hobbysty . Masz już go chwilkę ,odp. z czystym sumieniem, czy jest wart tej ceny .Czy jakbyś miał go np. wypożyczonego to byś kupił czy nie .No i pózniej ciężko to za taką kase sprzedac jak się znudzi. Odpalasz go nie codziennie a z biegiem czasu tak jak wszystko ląduje na półce i się kurzy. A jak się zepsuje to dopiero problem . Tu producent został w latach 1980-90. Miałem dylemat teraz wiem ,że kupie jeśli obniżą cenę lub euro spadnie do 2zł . Bo też te euro u nas jest za wysokie. :)
Ostatnio edytowany przez racera 22 gru 2016, 13:36, edytowano w sumie 2 razy
racera

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez david2333 » 19 paź 2014, 21:35

hej teraz w dobie tabletów i smartfonów to faktycznie z cena przesadzili góra takie coś powinno kosztować z 300 euro no coż taka jest polityka tej firmy widocznie wola miesięcznie sprzedać tylko 1 egzemlarz zamiast 100 sztuk..
david2333

Otrzymał podziękowań: 27 razy
Ranking: 1200
kurnik.pl: kacap23

Postprzez adse » 19 paź 2014, 23:06

W bogatszej części świata pewnie te 100 sztuk miesięcznie i tak sprzedają. W Polsce może z jeden na pół roku, ale nawet przy cenie 300 euro w Polsce jest rynek na góra kilkaset sztuk takiej zabawki, czyli ogólnie byłby marny zysk dla producenta.
adse

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 427 razy

Postprzez matman » 20 paź 2014, 00:54

No właśnie, cena musi być bardzo wysoka bo jest mały popyt na tego typu niszowy produkt.
matman

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez racera » 20 paź 2014, 08:10

Popełnili szkolny błąd chcieli postawić kropkę nad ,,i,,(miał być revelation pod każdym wzgledem,tylko cena im nie wyszła ) a tak naprawdę ja przeskoczyli. Jeżeli cena by była odpowiednia, sprzedaż by była inna . Pisałem już ,że oni zostali w latach 80 xx wieku. Po co robili ,taki komputer siłą słabsz od laptopa, który kosztuje 300 euro. Ocenili ,że w latach 80-90,,Mephisto,, drewniane ,też słabo się sprzedawały (i sprzedają na ebay podpowiedz .Bo cena wysoka).Chinskie zabawki ,tez rewelki nie ma. więc dali 2700euro by odbić na kliku sztukach. A tu błąd bo sprzedaż nawet chinskiej zabawki ,by była większa z plastiku, gdyby podciagneli elo kompa miedzy 2100-2500 i szachownica większa o wymiarze pola 5/5cm, a nie miniatura szachownicy. Niech zrobią cos takiego w cenie między 150 -300euro i zobaczą ile sztuk sprzedadzą na świecie. Revelation II tylko cena go stopuje do naprawde wielkiego sukcesu. Można pisac maila do nich z zapytaniem ,skąd pomysł na taką wysoką cene. Gdzie koszt masowej produkcji takiego kompa zamknie się w 100 euro(mówie o chinach)
racera

Postprzez hobbysta_szachista » 20 paź 2014, 14:47

Widzę, że cena to główny zarzut. Tutaj nie chodzi o tzw tanią technologię. Sama szachownica nie jest tania. Poczytajcie sobie z jakiego drewna jest robiona. A tantiemy dla programistów? Jest trochę silników. Pakiet emulacyjny też ktoś napisał. Najlepiej żeby było za 100 zł. Smieszą mnie takie wpisy. Wybaczcie. Kupcie sobie laptopa i najlepsze programy. Po co ta nagonka na Revelation. Nie stać Cię kup program. 10 razy taniej. Jęczeć każdy może. Zagraj raz jeden z drugim i dopiero krytykuj. Szkoda polemizować z tak marnymi argumentami ( cena )
Pozdrawiam
hobbysta_szachista

Postprzez racera » 20 paź 2014, 15:01

Dokładnie tak ,Revelation II max1500 euro powinien kosztować. Ludzie czekali na coś takiego ,ale ze złoto nie musieli tego robić.
racera

Postprzez hobbysta_szachista » 20 paź 2014, 15:12

Mam dla Ciebie propozycję. Zaprojektuj równie dobry komputer i sprzedawaj go po 1000 euro. Zbyt zapewniony na całym świecie. Niestety nie Ty dyktujesz ceny. Ty masz tlko pobożne życzenia co do ceny. Opanuj się. Nikt Cię nie zmusza do kupowania. Ja też bym chciał żeby dobre auto kosztowało 5 000 zł. I co z tego?
hobbysta_szachista

Postprzez hobbysta_szachista » 20 paź 2014, 15:14

Jeszce jedno. Na jakiej podstawie wysnuwasz tezę, że R II powinno kosztować max 1500 euro? Robiłes kalkulację? Nie ośmieszaj się
hobbysta_szachista

Postprzez racera » 20 paź 2014, 16:21

Widze,że jedziesz po bandzie hobbysto.Poczytaj swoje posty wyżej. Gdyby nie .....to marzenie o takim sprzecie. Tylko ,dlaczego za takie cos mam przepłacać skąd wyliczenia. Szachownica DGT 400 euro , bebechy mini pc z LCD 100euro, program shredder12 10euro plus 100 euro na inne lutowania.Ceny z allegro :D ,zeby nie było.Bo u Chinczyka bedzie taniej. Reszta zysk ,czyli 1000euro rozsądna cena. Pytałem się wczesniej ,..masz go już chwilke .Czy po tym okresie testowania, gdybyś musiał wyłożyć 12000 tys za niego.bez dodatkowego pakietu.To warto ,czy pojawiła by się nutka,..jest super ,ale cena.
Ostatnio edytowany przez racera 22 gru 2016, 13:37, edytowano w sumie 2 razy
racera

Postprzez racera » 20 paź 2014, 16:31

szachownica DGT z drewna najwyzszej jakości . A zero do tych 5tys,żebyś znowu nie było :D
racera

Postprzez hobbysta_szachista » 20 paź 2014, 18:09

Wiesz co? Nie wiem o co Ci chodzi. A to czy Cię stać czy nie mnie nie obchodzi. Taki jesteś bogaty i pożałowałbyś 4 000 zł? Bo niby dałbyś 8 000. Jęździsz autem za 120 000 i szkoda Ci 4 000? To tak jakbyś szukał najtańszej stacji paliw, żeby wlać do niego paliwo tańsze o 5 gr. na litrze )) Skończ już z tym liczeniem bo to nudne. Wymień wszystkie składniki do R II i podaj ceny. Wtedy każdy złozy sobie coś takiego i będzie happy, że ma super sprzęt za 300 euro. Więcej z Tobą nie dyskutuję, bo nie ma o czym. Jesteś domorosłym ekonomistą
hobbysta_szachista

Postprzez adse » 20 paź 2014, 21:09

Myślę, że spokojnie można by było rozkręcić produkcję takiej zabawki, w kosztach materiałowych rzędu 200 euro przy produkcji powiedzmy 1000 szt. miesięcznie. Problem w tym, że nawet przy (niskiej) cenie rzędu 300 euro sprzedaż nie byłaby tak duża. A jeszcze trzeba uwzględnić dość spore koszty wystartowania z takim produktem.

Hipotetyczne wyliczenie:
Deska + figury: 100 euro komplet (np. z Indii, w tej cenie byłyby odpowiednio wyrzeźbione pod elektronikę i z dobrego drewna)
Elektronika najwyższej jakości i z przystosowaniem do deski: 100 euro komplet (drogo bo mała produkcja tylko 1000 szt. miesięcznie).
Koszt oprogramowania i wdrożenia do produkcji - nie wiem, ale sądzę że jakieś 100 tysięcy euro dla takiej firmy jak DGT, która już ma jakieś doświadczenie w temacie. Firma bez doświadczenia najpierw wyda 100-200 tys. na znalezienie odpowiednich ludzi do wykonania projektów, prototypów, prób, błędów, i na znalezienie i rozwinięcie kontaktów z odpowiednimi wykonawcami/fabrykami w Chinach. I na jakiś niewielki marketing może coś zostanie z tej sumy, tu DGT ma wielką przewagę nad wszelką "świeżą" konkurencją, która musiałaby się przebijać do świadomości konsumentów, co albo by bardzo dużo kosztowało, albo jeśli taniej to by trwało kilka lat.
adse

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 427 razy

Postprzez jarrasch » 23 paź 2014, 23:30

Podobno do tej pory w Polsce sprzedały się cztery egzemplarze.

Cena Revelation to nie tylko koszty zmienne wytworzenia, ale też koszty stałe plus koszty uruchomienia projektu, które muszą się rozłożyć na odpowiednią dużą ilość sztuk, aby cena była niższa.
Osobiście mam za mało czasu na szachy (za mało gram), żeby poważnie myśleć o zakupie tak drogiego komputera.

Wolałbym w tym wątku widzieć więcej wypowiedzi hobbysta_szachista, a mniej utyskiwań na cenę racera.

pozdrawiam!
jarrasch

Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Programy i komputery szachowe