Problemy z ChessArbitrem Pro

Moderator: redjok

Re: Problemy z ChessArbitrem Pro

Postprzez kolokwium » 01 lut 2018, 17:40

Wczoraj i dzisiaj nie mogłem zaktualizować turnieju "Ślimak" ze względu na niemożność "otwarcia pliku konfiguracyjnego na serwerze ChessArbiter. Plik w tej chwili może być używany".

edyta
Na stronę główną mogę wejść. Jednak na dowolny serwis turniejowy już nie.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2027 razy
Otrzymał podziękowań: 2175 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez bigticket » 02 lut 2018, 15:34

bigticket

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postprzez regis88 » 10 lut 2018, 13:11

[09.02.2018] Instrukcja obsługi i zmiany w serwisie
Opracowano instrukcję obsługi programu ChessArbiter Pro 2016 w wersji polskiej i angielskiej.
Aktualna instrukcja obsługi jest do pobrania wyłącznie w sekcji "Pobierz" serwisu.
Zakończono dystrybucję wersji archiwalnych programu (m.in. Chessarbiter Pro 2010)
Zakończono sprzedaż programów do obsługi turniejów warcabowych
Zakończono publikację wewnętrznego systemu rankingowego Chessarbiter

Wielka szkoda, cofamy się wstecz o 7 lat. Ranking Chessarbitra nie do końca był miarodajny, ale przynajmniej była lista turniejów, w których wystąpił zawodnik. Niebawem znaleźć archiwalne wyniki z konkretnego turnieju będzie rzeczą niemożliwą.
regis88

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Ranking: 2097

Postprzez redjok » 10 lut 2018, 20:35

Miał być progres i postęp a robi się jak zwykle... zawsze byłem zwolennikiem rankingu chessarbiter i uważam, że powinien zostać przekształcony w nasz ranking krajowy ale po co ? Zawodowcy nie potrzebują a początkujące dzieciaki ? kij z nimi. Zawsze można przenieść się z grą do sieci np lichess i wtedy nie trzeba klubów związków i PZSzachów
redjok
Administrator

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 494 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez AuroraBorealis » 11 lut 2018, 03:57

Ten program już w zasadzie nie jest rozwijany i jest z nim masa problemow technicznych. Za kilka lat nikt już go nie będzie używał.
AuroraBorealis

Podziękował : 153 razy
Otrzymał podziękowań: 349 razy
Ranking: 2120

Postprzez rutra » 11 lut 2018, 04:58

Byłem sceptycznie nastawiony co do rankingu chessarbitra, ale będzie brakowało listy turniejów, które rozegrał zawodnik.

Jakiś czas temu jeden nauczyciel chciał abym doradził, którego zawodnika powinien zabrać na szkolne zawody drużynowe i na której szachownicy wystawić. Ja zawodników nie znałem, a mieli tę samą kategorię (IV albo V już dokładnie nie pamiętam). Dzięki liście turniejów szybko mogłem wyszukać i tak mniej więcej porównać, że jeden z zawodników prawie na każdym turnieju jest wyżej w tabeli od drugiego zawodnika (często ma 0,5pkt a nawet 1pkt więcej), więc jest duże prawdopodobieństwo, że gra lepiej.

Sam sięgałem do archiwalnych turniejów i nieraz najszybszym sposobem było wpisanie zawodnika, który tam grał.

Kiedyś założyłem sobie segregator, drukowałem i umieszczałem tam wyniki turniejów, w których grałem. Z tym, że w pewnym momencie tak dużo zacząłem grać, że nie nadążałem z drukowaniem. Nie przejmowałem się tym, bo wszystko łatwo można było znaleźć wpisując dane w system rankingowy. Teraz będzie o wiele trudniej.
rutra

Podziękował : 1580 razy
Otrzymał podziękowań: 1936 razy
Ranking: 1670

Postprzez korob » 11 lut 2018, 11:20

Od samego początku byłem zagorzałym zwolennikiem rankingu chessarbitra, a szczególnie zestawienia startów zawodników.
Dla zawodników z III - I kategorią ten system dawał najcelniejsze oceny wartości ich wyników i dlatego przez kilka lat zgłaszałem kolejność składu drużyn MUKS MDK Śródmieście Wrocław do rozgrywek IV ligi według właśnie rankingów chessarbitra, bo rankingi FIDE na tym poziomie pokazują wciąż jeszcze dość przypadkowe wartości.
Na zawodach juniorskich przygotowania swoich podopiecznych do gry w następnej rundzie zaczynałem zawsze od przeglądnięcia listy startów ich przeciwników w rankingu chessarbitra.
Polecam Kurs interaktywny SzachyDzieciom.pl - https://szachydzieciom.pl
korob

Podziękował : 171 razy
Otrzymał podziękowań: 171 razy
Ranking: 2119

Postprzez chlebik » 11 lut 2018, 15:07

W sumie ChessManager mógłby się koło takiej funkcjonalności zakręcić - z pewnością produkt stałby się jeszcze lepszy.
You got big dreams. You want fame. Well, fame costs. And right here is where You start paying. With sweat. - Fame TV Series Intro
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 302 razy
FICS: chlebik

Postprzez Żyźniewski » 12 lut 2018, 20:25

chlebik napisał(a):W sumie ChessManager mógłby się koło takiej funkcjonalności zakręcić - z pewnością produkt stałby się jeszcze lepszy.

Witam,
oczywiście coś takiego chodzi nam po głowie! Na razie nie będę zdradzać szczegółów gdyż ewentualne wdrożenie jest i tak kwestią bardzo odległą w czasie ale na zachętę zdradzę, że będzie to coś na wzór algorytmów klasyfikowania i kojarzenia zawodników znanych z gier komputerowych ;)

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
chess:manager - pozostaje tylko gra
Żyźniewski

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy

Postprzez AuroraBorealis » 17 lut 2018, 12:47

Strona CA znowu się wykrzacza. Za publiczne pieniądze PZSZACH kupił ŚMIECIA
AuroraBorealis

Postprzez jake blues » 26 lut 2018, 10:33

kontrola rodzicielska blokuje mi chessarbitra. ktoś ma może tak samo? :)
jake blues

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez synth » 27 lut 2018, 15:15

Czy ktoś z Was Panowie wie dlaczego tak odpuszczono z CHArb?
Przecież tak jak kilku przedmówców wcześniej juz powiedziało to świetne narzędzie do śledzenia postępów zawodników, analizy przeciwników ...
Z całym szacunkiem ChM to jak narazie to tylko namiastka!
Co z tym PZszachem??
synth

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Rafcik » 27 lut 2018, 15:52

synth napisał(a):Czy ktoś z Was Panowie wie dlaczego tak odpuszczono z CHArb?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... ;) Przecież szachiści nie usiądą i nie poprawią programu, bo do tego potrzebni są specjaliści.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 388 razy
Ranking: 2268

Postprzez AuroraBorealis » 28 lut 2018, 09:30

Zakup tego programu był idiotyczną decyzją, podobnie jak zakup czasopisma MAT (PZSZACH posiada juz prawa do lepszego tytułu "Szachy"). Przecież było wiadome, że praca programistów kosztuje i że zarabiają oni więcej niż niewykwalifikowani robotnicy.
AuroraBorealis

Postprzez szachylubartow » 09 mar 2018, 00:10

Ranking CA służył nie tylko dzieciom, rodzicom, lecz również lokalnym dziennikarzom, np do pisania o osiągnięciach poszczególnych zawodników w poszczególnych latach i ich startów. Historia zawodnika pisała się sama w necie, a tak? Wystarczyło by kliknąć i zatwierdzić te 1400 turniejów z palca, bez weryfikacji, by historia pisała się dalej, ale na ile wycenia się ten "palec". Może by przekazać "zatwierdzaczy" z poszczególnych województw (16 społeczników) i problem centralnego "palca" rozwiązałby się sam.
szachylubartow

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
kurnik.pl: zarutekpis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Programy i komputery szachowe