Problem z kopiowaniem partii do innego programu

Moderator: redjok

Problem z kopiowaniem partii do innego programu

Postprzez GregoryMGB » 14 cze 2018, 15:56

Witam, mam takie pytanko :)
Gram na Playchess, partie się zapisują na ChessBase MyGames. Do tego posiadam program Fritz15 i chciałbym przenieść moje partie z ChessBase na Fritza15. Czy ktoś się orientuje jak to zrobić?
Z góry dziękuję
GregoryMGB

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0
Playchess: GregoryMGB

Re: Problem z kopiowaniem partii do innego programu

Postprzez dczerw » 14 cze 2018, 17:48

Zdaje się, że wystarczy pobrać partie, a potem we fritzu lewy górny róg "otwórz" i wybieramy pobrany plik :)
dczerw

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy
Ranking: 2149

Postprzez GregoryMGB » 14 cze 2018, 20:08

dczerw napisał(a):Zdaje się, że wystarczy pobrać partie, a potem we fritzu lewy górny róg "otwórz" i wybieramy pobrany plik :)

Dziękuję
GregoryMGB

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Playchess: GregoryMGB

Postprzez majsza » 14 cze 2018, 20:49

A ja to robię inaczej. Pobrałem i zainstalowałem aplikację Playchess (mając Fritza 13). Na nowszych Fritzach jest zakładka (lub przycisk) Playchess w programie podczas jego uruchamiania i można przez nią grać na serwerze. Wystarczy się zalogować. Partie zapisują się też lokalnie na komputerze i tworzą bazę MyInternetGames w chessbase'owym formacie.

Jeżeli grało się wcześniej przez stronę, to trzeba, tak jak omówiono wcześniej,partie pobrać. Trzeba się zdecydować przez co grać, bo partie grane przez stronę nie będą się zapisywały w lokalnej bazie.
Krytyczne myślenie to myślenie o myśleniu, podczas którego myślisz, jak myśleć lepiej.
Roy Eichhorn
majsza

Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy
FICS: majsza

Powrót do Programy i komputery szachowe