Mistrzostwa Polski Domów Kultury 2018 kontrowersje

Moderator: kolokwium

Mistrzostwa Polski Domów Kultury 2018 kontrowersje

Postprzez QQQ » 29 maja 2018, 10:03

Mam pytanie odnośnie regulaminu turnieju w którym pisze że wpisowe zawiera opłatę rankingową a że turniej w poprzednich latach byłzgloszony do Fide przez tego samego organizatora więc mysłałem że jest to turniej Fidowski dopiero 3dnia po zawodach słyszałem rozmowe organizatora że nie zgłaszał turnieju do rankigu Fide bo za drogo że tylko zglasza do pzszach na kategorie na moją logikę jeśli pisze że wpisowe zawiera opłatę rankingową to powinien być fidowski a do Pzszach jest oplata klasyfikacyjna
QQQ

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 0

Re: Mistrzostwa Polski Domów Kultury 2018 kontrowersje

Postprzez rutra » 29 maja 2018, 11:15

Pamiętam jak na jednym turnieju niektórzy zawodnicy pytali się czy turniej jest zgłoszony do FIDE, bo takiej informacji nie było w komunikacie. Sędzia myślał, że oczywiste, że jest, bo w komunikacie jest informacja o opłacie klasyfikacyjno-rankingowej (jak widać nie dla wszystkich było to oczywiste).

O tym czy turniej jest zgłoszony do FIDE można sprawdzić tutaj: https://ratings.fide.com/tournament_lis ... ountry=POL
rutra

Podziękował : 1613 razy
Otrzymał podziękowań: 2008 razy
Ranking: 1670

Re: Mistrzostwa Polski Domów Kultury 2018 kontrowersje

Postprzez kolokwium » 29 maja 2018, 14:34

Opłata klasyfikacyjno-rankingowa jest wówczas gdy turniej jest klasyfikowany. Tak przez PZSzach, czy FIDE (najczęściej i PZSzach, i FIDE).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2065 razy
Otrzymał podziękowań: 2193 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Powrót do Turnieje [mecze] krajowe