Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Moderator: kolokwium

Re: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Postprzez AuroraBorealis » 02 maja 2018, 23:58

Całość trwała 6 dni. z komunikatu:
Koszt pobytu (zakwaterowania i wyżywienia) za osobodzień zgłoszonych w terminie:

· w pokojach 2-4 osobowych to 90 zł. W pokojach 1 osobowych 120 zł.

· Dla grup zorganizowanych od 15 dzieci, opiekun gratis. Dzieci do lat 3 - 40 zł. Miejsce turnieju i noclegów można obejrzeć na stronie: www.limba-poronin.pl .

· Oferta specjalna : zakwaterowania w pokojach o bardzo wysokim standardzie
(hotelowym) w obiekcie Grand Limba 50 m od OW Limba – 125 zł osobodzień w pokojach 2-4 osobowych. Ilość miejsc ograniczona.

Można sobie policzyć. Mało nie wyszło. Do tego do takich imprez można często dostać dofinansowanie.
AuroraBorealis

Podziękował : 161 razy
Otrzymał podziękowań: 385 razy
Ranking: 2120

Postprzez krzysio » 03 maja 2018, 00:06

Impreza co roku w tym samym miejscu, stałym bywalcom doskonale znane warunki (zakwaterowania i wyżywienia), nie ma obowiązku mieszkania u organizatora, najbliższe inne noclegi tuż za płotem Limby. Ale poprzy..lać się trzeba, komuś do kieszeni pozaglądać też koniecznie. Jeśli ktoś zna warunki od lat, ma prostą możliwość skorzystania z innych, a mimo wszystko bierze od organizatora to co świetnie zna, a później robi aferę, to ...
krzysio

Podziękował : 327 razy
Otrzymał podziękowań: 1011 razy
Ranking: 0

Postprzez AuroraBorealis » 03 maja 2018, 00:53

Nie rozśmieszaj mnie. Nie napisałem ANI SŁOWA , KTÓRE BY BYŁO KŁAMSTWEM. PODAŁEM JEDYNIE FAKTY. I faktem jest, że koszta zakwaterowania i wyżywienia wysokie(o jakości nie pisałem nic - jadłem już lepsze i gorsze jedzenie), natomiast nagrody słabe a na wyżywienie się czekało. Nie chce mi się już rozmawiać z laikiem- mądralą. Dla mnie EOT.

Rozbraja mnie, że w 21 wieku ludzie bloczków nie potrafia wydrukować.
AuroraBorealis

Postprzez Rafcik » 03 maja 2018, 19:16

To chyba jestem aktualnie w Poroninie na innej imprezie niż pisze tu AuroraBorealis. Zachodzę na każdy posiłek i dostaje go praktycznie od razu. Obsługa przynosi do stołu bez stania w jakiś chorych kolejkach. Szwedzki stół na obiad i kolację, gdzie bierzesz ile chcesz. Automaty do kawy dostępne cały czas. Obiady smaczne i dzieci nie narzekają na nie. Jak ktoś o zdrowych zmysłach może chcieć karteczki na żarcie jak za komuny i kolejki do wydawania? Niech każdy sobie odpowie.

AuroraBorealis napisał(a):Rozbraja mnie, że w 21 wieku ludzie bloczków nie potrafia wydrukować.

Komuna wiecznie żywa w 21 wieku?

Co do organizacji imprez masowych nie powinny się wypowiadać osoby które nie organizują imprez. Po prostu nie znają realiów. Przecież większość zaangażowanych ludzi robi to za pół darmo. Skoro to takie kokosy to czemu jest tak mało chętnych na organizację takich imprez? Paradoks?

AuroraBorealis napisał(a):Kiedy za organizacje imprez juniorskich wezma sie kompetentni ludzie?

Chyba dopiero jak ty się weźmiesz to będą kompetentni ludzie. Czekamy aż nam pokażesz jak powinno to wyglądać!

W mojej osobistej opinii to Poronin jest aktualnie najlepszym miejscem dla tej imprezy. Szczególnie w majówkę, bo dla niektórych istnieje życie poza szachami.

A panu Sadzikowskiemu należy się szacunek za to co robi od wielu lat dla szachów.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Ranking: 2268

Postprzez AuroraBorealis » 03 maja 2018, 20:31

To w ich interesie są "komunistyczne bloczki" - gdyby je wydrukowali, to by nie było problemów z jedzeniem na krzywy ryj. Komunistyczne bloczki są więc w ich interesie.

Moi juniorzy 3 razy na jedzenie czekali. O 3 za dużo.

A co do tekstu o tym, że na imprezach szachowych sie nie za zarabia i robi się za pół darmo, to jest to śmiech na sali. Przy takiej ilości zawodników/opiekunów/trenerów jest to całkiem niezła kasa i dlatego chętnych nie brakuje. 2 lata temu robiłem amatorską imprezę motcrosową i przy niższych niż w Poroninie cenach zarobiłem naprawdę dobre pieniądze. Więc mówię z doświadczenia.
AuroraBorealis

Postprzez krzysio » 03 maja 2018, 20:38

AuroraBorealis napisał(a):...Przy takiej ilości zawodników/opiekunów/trenerów jest to całkiem niezła kasa i dlatego chętnych nie brakuje. ...

A tu już najzwyczajniej w świecie kłamiesz.
http://pzszach.pl/2017/09/25/wyniki-kon ... fert-2018/
Puchar Polski Młodzików do lat 6 i 7 – nie wpłynęła żadna oferta. Zarząd postanowił podjąć decyzję w tej sprawie w późniejszym terminie.
krzysio

Postprzez AuroraBorealis » 03 maja 2018, 21:11

Podałes jedną imprezę. No i co? Gdybyś był w szachach trochę dłużej, to byś pamiętał jak się mordowali o organizację takich imprez. Jak masz 150 osób w ośrodku to jest konkretna kasa. Jak ktoś jest obrotny to na nagrody nie wyda grosza (bo znajdzie sponsorów, czasami dołoży gmina) i kasę można trzepać. I wielu trzepało.
AuroraBorealis

Postprzez brelo » 03 maja 2018, 21:56

Ale przykładowo 1 ligi nikt organizować za bardzo nie chce, ale za to 2 ligę chętnie organizują.

Natomiast co do tych kwot to jak rozumiem jakbym miał pojechać z juniorem, to muszę te 1100zł zainwestować w turniej. Kosztów dojazdu nie wliczam. Nie wiem, może ja jakoś wszedłem na jakiś wyższy poziom finansowy, ale nie wydaje mi się to przesadnie dużo, szczególnie, że z tego co się orientuje Poronin to dość turystyczna miejscowość. Ostatnio na turnieje jeżdżę praktycznie tylko do Czech (tak, nie jestem fanem polskich openów) ale jakoś mniej tam nie wydaję.
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez krzysio » 03 maja 2018, 22:31

Trochę właśnie na tym "dowcip" z Poroninem polega, że to kilka km od Zakopanego, długi majowy weekend, tysiące ludzi jadących w tamtej rejon. Można połączyć szachy z jakimś wyjściem w góry/dolinki, wypadem na Słowację. I mimo tego, że w odległości kilkuset metrów od Limby pewnie min kilkaset miejsc noclegowych (też i stołówek), w odległości kilku km pewnie kilka-kilkanaście tys miejsc noclegowych, to jakoś ta cena w Limbie nie zmusza do ucieczek. Zupełnie co innego robić imprezę w miejscu mniej atrakcyjnym lokalizacyjnie i poza sezonem turystycznym, wtedy podejrzewam, że inne stawki można dostać. Ale nocleg noclegiem, tu trzeba zobaczyć jak wygląda stół szwedzki na śniadanie i na kolację. Dochodzi kwestia podawania całodobowo napojów (kawa, herbata, woda z cytryną), to bloczkami już nie rozwiąże. Jakiś czas temu były identyfikatory określające do czego gość jest uprawniony (które posiłki etc), był zakaz wstępu na stołówkę dla osób mieszkających poza ośrodkiem, to "wypożyczano" sobie te identyfikatory by wejść na "krzywy ryj". (O ile wiem) na stołówkach są kamery, gdy ilość wydawanych posiłków się nie zgadzała, to ślęczeli nad nagraniami i identyfikowali gości, tych zameldowanych i tych z poza ośrodka - nieco "obora" wyszła.

I ligę też ostatnio Sadzikowski robił w Poroninie, o ile wiem robił, bo ... nikt tego brać nie chciał. Do Limby ostatnimi czasami przeniosła się też chyba Akademia Arcymistrzów robiona przez Jacka Szweda, impreza czysto komercyjna, podejrzewam, że nie dlatego "że w Limbie drogo".

Openy na Czechach i Słowacji mają swoją specyfikę (ligi też). Tam zwyczajnie warto po to jechać, by zobaczyć nieco inne podejście do szachów.
krzysio

Postprzez hajdzik » 03 maja 2018, 23:12

na wszystkim się da zarobić - pozostaje tylko odróżnić - zarobić a oskubać.
Mam nadzieję, że z tematu nie zejdę a bardzo - ale moim przykład w tym wypadku dość dobitny

ZIELONA SZKOŁA

Na samym początku jak wchodził program "zielonej szkoły"- to ceny były kosmiczne - a warunki tragiczne.
A teraz?
Za niecałe 1400zł - dzieciaki jadą na 2 tygodnie do pensjonatu - nad morze
Przejazd autokarem w dwie strony
Posiłki 3 razy dziennie
Pokoje 2-3-4 osobowe - czyściutkie i przyjemne
4 wycieczki
basen
opieka medyczna 24h

Zarabia pensjonat oraz organizator całej imprezy

A tutaj - czytamy - 1100zł za jakąś imprezę, w dość mało-sympatycznych warunkach?

Jeśli PZSzach nie ma pomysłu, możliwości, chęci, doświadczenia, kompetencji - może warto skorzystać z pomocy z takich biur podróży?
One wynegocjują lepsze ceny, lepsze warunki i jeszcze na tym zarobią

Tylko właśnie - czy ktoś chce zarobić czy najzwyczajniej w świecie oskubać?
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez brelo » 04 maja 2018, 00:40

Ale 1100 to 2 osoby w to wliczyłem hajdzik jak coś. To są w sumie MP tylko, że pod inną nazwą. Wiadomo, przy 8 latkach to pewnie ma małe znaczenie, ale jednak nie jest to pierwszy lepszy turniej. Nie będę jakoś specjalnie bronił tego Poronina, bo i nigdy nie byłem i też specyfiki turnieju nie znam, ale pojawiła się opinia, że słabo i drogo więc chciałem chociaż zweryfikować słowo drogo.

Na szybko wklepałem nocleg w Polanicy na czas OPENU. Ceny od 1000zł na 2 osoby. (wiadomo, ktoś znajdzie taniej i w ogóle, ale branie od organizatora oznacza minimum nakładu jeżeli chodzi o szukanie noclegu) Trochę taniej faktycznie i więcej dni, ale bez wyżywienia.
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez ŁowcaAndroidów » 04 maja 2018, 08:33

Byłem w "Limbie" kilkukrotnie (w tym raz jako zawodnik) i nie rozumiem jak można pisać o organizowanych tam zawodach źle?!
Jest tam fenomenalnie. Podpisuje się pod słowami Rafcika.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 547 razy
Ranking: 2286

Postprzez szalony_rzeznik » 04 maja 2018, 09:20

1. Nazwenictwo PP MP, czy OOM nie zależy od PZSzach - różne są wymogi ministerialne (w szczególności MP można robić tylko dla zawodników od pewnego wieku - bodaj od kat. juniora młodszego) i stąd ten cały rozdźwięk.
2. Byłem na PP w Poroninie. Tym razem nie mieszkałem u organizatora (od jakiegoś czasu staram się na imprezach tej rangi unikać towarzystwa KOR), ale swoje pamiętam i swoje też teraz widziałem - warunki są tam na pewno nie gorsze niż na innych imprezach, a przy dużej liczbie osób jakieś sprawki zawsze mogą się przytrafić. Zresztą, jeśli się komuś nie podobają warunki proponowane przez organizatora (a poziom w tym miejscu jest mniej więcej stały od lat), to przecież mógł mieszkać gdzie indziej.
3. Jeśli chodzi o nagrody, to fakt - rozdźwięk był bardzo duży. Znakomite nagrody i puchary za miejsca 1-3, istotnie słabsze choć wciąż OK za 4-6, a później upomineczki i pucharki. Pytanie jednak, czy np. za 11 miejsce należy się rzeczywiście coś wielkiego?
4. (Mnie bardziej zadziwił format dyplomu, osoby będące na imprezie będą wiedziały dlaczego).
5. Jeśli chodzi o zaskoczenia negatywne, to mnie bardziej zaskoczył widok (a szczególnie aktywność) na zakończeniu PP do lat 6/7 osoby, której "świeżość" była bardzo mocno dyskusyjna (mowa o kibicu/trenerze). Szkoda, że dzieciaki na początku swojej kariery szachowej muszą się przyzwyczajać do takich obrazków...
szalony_rzeznik

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 168 razy

Postprzez hajdzik » 04 maja 2018, 10:01

brelo - mnie bardziej chodziło o to, że organizator przy większej ilości - ma spore możliwości negocjacyjne.
Dla porównania - mogę ci zapodać ośrodek do którego jedzie mój syn, a ty tam zadzwonisz jako prywatna osoba- i zobaczysz różnicę w opłacie.

brelo - a ilu noclegach tutaj mówimy?
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez Rafcik » 04 maja 2018, 11:31

AuroraBorealis napisał(a):Podałes jedną imprezę. No i co?

Warto najpierw przeczytać:
Na 7 imprez wpłynęło tylko po 1 ofercie. Komisja sprawdziła oferty pod względem formalnym i
rekomenduje by Zarząd przyznał prawo organizacji wszystkim oferentom:

Więc nie zabijają się jakoś o tą organizację. A w pozostałych powtarzają się oferenci i nie widać szturmu nowych graczy na rynku.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Ranking: 2268

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje [mecze] krajowe