Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Moderator: kolokwium

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Postprzez redjok » 01 maja 2018, 21:49

W Sypniewie odbywa się "Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży" w Poroninie "Puchar Polski" czy te turnieje mają oficjalną rangę Mistrzostw Polski? zwycięzcy będą oficjalnie mogli szczycić się tytułem mistrza kraju, o co w tym chodzi?

Dlaczego tego typu turnieje rozgrywają się w 2 letnich przedziałach wiekowych? Czy z perspektywy rywalizacji szachowej nie byłoby lepiej aby grupy były ograniczone tylko do zawodników urodzonych w jednym roku?
redjok
Administrator

Podziękował : 422 razy
Otrzymał podziękowań: 500 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Re: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Postprzez AuroraBorealis » 02 maja 2018, 15:41

W ME i MS sa grupy co 2 lata, wiec ten sam system przyjeto w MP. Co do nazw typu "puchar Polski", to sa one wg mnie idiotyczne.

Co ciekawe na ostatnim "Pucharze Polski" do lat 7 i 8 byly jakies problemy organizacyjne np z wydawaniem obiadow. Kiedy za organizacje imprez juniorskich wezma sie kompetentni ludzie?
AuroraBorealis

Podziękował : 161 razy
Otrzymał podziękowań: 385 razy
Ranking: 2120

Postprzez brelo » 02 maja 2018, 17:03

To z góry sugeruje, że jeszcze się nie zajęli i uważasz, że tegoroczny też jest słabo zorganizowany?
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez AuroraBorealis » 02 maja 2018, 20:32

W tym roku nei potrafili wydrukowac nawet bloczkow obiadowych i ludzie mieli problem z dostaniem naleznego im jedzenia. Mialo byc 12 nagrod, ale wiekszosc to jakies g@#$% warte plakietki. Szkoda słów.
AuroraBorealis

Postprzez krzysio » 02 maja 2018, 21:32

AuroraBorealis, myślę, że trochę za ostro jedziesz po Poroninie w kontekście wyżywienia, choćby to tylko o samą organizację chodziło. Nie dlatego będę bronił, że imprezę od lat organizuje klub rodzimy dzieciaków (więc i organizatora znam dobrze na stopie towarzyskiej), nie będę też przesadnie zabierał zdania w kwestiach nagród (choć te MP w Poroninie, to chyba jedyna impreza z cyklu MP, gdzie każdy dzieciak ma pamiątkę z niej, choćby to był tylko malutki puchar za kilka zł), czy organizacyjnych. Natomiast takimi wypowiedziami robi się krzywdę właścicielce ośrodka (z tą nie mam nic wspólnego), bo posiłki to coś, co chyba Poronin wyróżnia na plus w skali całego kraju jeśli idzie o imprezy szachowe, mam na myśli jakość i ilość. Nie wiem na czym polegały dokładnie problemy organizacyjne w wydawaniu posiłków, wiem natomiast z jakim tu problemem mają organizatorzy co roku - sporo osób bierze noclegi poza ośrodkiem (nie ma przymusu w ośrodku) i kombinują jak za darmo stołować się w ośrodku, były lata, że to było bardzo masowe, przykre ale tak jest. Tu organizator zmuszony jest bronić się, mogła pojawić się gdzieś dociekliwość w sprawdzaniu, czy posiłek należny.

Ale i w tą przesadnie nie wierzę, na samym PP byłem tylko raz, natomiast dobre kilka razy byłem na "imprezach pobocznych" (teraz też dzieciak jest tam na dosyć mocnym obozie szkoleniowym) i nie widziałem tego typu problemów, a posiłki niekiedy załatwiałem w ostatniej chwili, bez bloczków, na tzw "gębę", że rozliczę z organizatorem to co zjem. Nie rób więc krzywdy słowem właścicielce ośrodka, na tych posiłkach tam nie oszczędzają, a jeśli sprawdzają gdzieś należność, to zostali do tego zmuszeni przez "gości".
krzysio

Podziękował : 327 razy
Otrzymał podziękowań: 1011 razy
Ranking: 0

Postprzez AuroraBorealis » 02 maja 2018, 21:52

Przez to sprawdzanie czy posiłek jest należny ludzie tracili mnóstwo czasu. Pała za organizację! Dziwnym trafem w wielu innych dyscyplinach w których się obracam tego problemu nie ma. Dostajesz karte, podchodzisz i bierzesz jedzenie. I trwa to szybko. A tu się ślimaczyło i wiele osób było z tego powodu średnio zadowolonych!

krzysio napisał(a): na samym PP byłem tylko raz,

Kumam, czyli wypowiedz typu "nie mam informacji, ale sie wypowiem", bo "nie wierze". To uwierz chłopie. Codziennie był problem z normalnym przyjsciem i zjedzeniem bo tempo było ślimacze.

Co do nagród to ja bym się wstydził dawać dzieciom takie rzeczy. Niby "puchar Polski" a nagrody gorsze niż na wielu gminnych turniejach w Pacanowie.

Wypowiedz jednego z rodzicow:
"Pierwsze 6 miejsc dostało jakieś zabawki, a kolejne sześć plakietkę z mistrzostw taką samą jaką już wszystkie dzieci dostały wcześniej... "
AuroraBorealis

Postprzez kolokwium » 02 maja 2018, 22:14

Czy Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ma coś wspólnego z myślą jaką głosił baron Pierre de Coubertin?
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2068 razy
Otrzymał podziękowań: 2193 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez krzysio » 02 maja 2018, 22:16

Nie jest to zbyt ładne z Twojej strony, czytać pół zdania i odrobinę chamsko wyciągać wnioski na zasadzie "nie mam informacji, ale się wypowiem". Jasno napisałem, że choćby i w tym roku stołowałem się tam (i nie tylko w tym), jest tam mój dzieciak, mimo że w PP udziału nie biorę, to jednak równolegle z uczestnikami PP ze stołówki korzystam.

Chcesz wiedzieć jakie nagrody były rok temu na MPJ do lat 12 i 14 (powiedzmy, że nie uwzględniamy tego, co później PZSzach pocztą wysyłał by cokolwiek twarz ratować)? Prawdopodobnie dziecko mające 50-te miejsce w Poroninie, po imprezie dostało więcej niż to z podium olimpiady rok temu. Chcesz wiedzieć dlaczego dekoracja medalistów olimpiady z przed roku była kilka miesięcy po samej imprezie? Mam napisać jak wyglądało stołowanie kilka lat temu we Wrocławiu na BiS, mogę podeprzeć zdjęciami? I w tym kontekście chcesz nagrody oraz posiłki w Poroninie skandalicznymi nazywać? Wolne żarty.

I też znam opinie wielu uczestników imprezy w Poroninie (wartość moich taka sama jak Twoich), co do kuchni słyszałem tylko jadną - ilość i jakość posiłków nie spotykana na innych imprezach szachowych. Obawiam się też, ze Sadzikowski nie ma zbyt szerokich pleców w centrali, a może warto zobaczyć z jaka opinią dostał tegoroczne imprezy, za co dostał "bonusy".
krzysio

Postprzez AuroraBorealis » 02 maja 2018, 22:20

Ale co mnie obchodzą inne grupy wiekowe? Jak ktoś za przeproszeniem sra na stół, to ja mam sie nie obrażać, że inny na ten stół leje? Jak do dupy robią inne grupy i do dupy dają nagrody to tu mam się cieszyć, że dzieci dostają jakieś plakietki? Policz sobie chłopie ile kasy zarobiono na tej imprezie. I wtedy sobie pomyśl jakie powinny być nagrody. Imprezy juniorskie to konkretny biznes, ale nagrody prawie zawsze są byle jakie.

Pamiętam ligi juniorów organizowane w warunkach, w jakich ja bym nawet psa nie trzymał. Albo jest kiepskie miejsce zamieszkania, albo jakieś problemy z jedzeniem, albo słabe nagrody. Czasami niestety wszystko na raz. Ale kasę ktoś trzepie, bo za darmo nikt by tego nie organizował. Doświadczeń w tym zakresie mam od Ciebie więcej, bo w przeciwieństwie do Ciebie gram w szachy i w przeciwieństwie do Ciebie jeżdżę na turnieje jako trener. Widziałem nie jedno w czasach, kiedy Twój syn jeszcze chodzić nie umiał. Mijają lata i niewiele się zmienia, nawet bloczków wydrukować nie potrafią.

Organizacja była jaka była. Na posiłki czekało się za długo. Dziwnym trafem byłem na kilka razy większych imrpezach (np Berliner Sommer ) i problemu z wydawaniem posiłków nie było. A brak bloczków to jakaś komedia (W takim właśnie Berliner Sommer stosowano bloczki i wszystko szło gładko. Problemów nie było żadnych a grała znacznie więcej osób niż w Poroninie!)
Ostatnio edytowany przez AuroraBorealis, 02 maja 2018, 22:38, edytowano w sumie 1 raz
AuroraBorealis

Postprzez krzysio » 02 maja 2018, 22:37

Srano (za przeproszeniem) na posiłki we Wrocławiu kilka lat temu, tam wyjątkowego pecha mieli ci, co posiłki kupili u organizatora. Raz były fatalne, dwa pół godziny kolejki to byla norma, trzy spora częsć jadła na schodach lub na stojąco z talerzem w ręku. Jako stały bywalec tego typu imprez krytykowałeś i tamto? Część nauczona doświadczeniem nie kupuje posiłków u organizatora, w Katowickim Spodku ostatnio za takie podejście nagrodzono zmuszaniem jedzenie posiłków na zewnątrz hali, dzieci na schodach przed halą jadły dowożone pizze. Jedyną nagrodą za podium MPJ rok temu w Drzonkowie był ... dyplom, co było nawet kpiną z regulaminu. Też nie pamiętam tutaj Twoich słów oburzenia.

Ty sobie tutaj zwyczajnie obraźliwe jaja robisz z Poronina, że dzieciak za 10 miejsce dostał mało wartościową nagrodę, a wydający posiłki weryfikował jakoś należność posiłków, bo w poprzednich latach były spore kradzieże tutaj ze strony uczestników w PP. A n/t PP znam wypowiedź kogoś, kto sporo masowych imprez też organizował i było to mniej więcej w treści "nie wiem jakim sposobem Sadzikowski nie dokłada do tej imprezy, przy takiej stołówce jaka jest oferowana i przy takiej cenie za osobodzień".

Kopanie z Tobą tutaj nie ma sensu, Ty wiesz swoje, ja ten temat znam z nieco innej strony. Konkurs jest co roku, w tym do 6 i 7 lat nawet chyba nikt nie chciał, organizowano powtórny konkurs. Zrób wzorcowy, pokaż jak robić, zrób tak by nikt się do tego (za przeproszeniem) nie przyp...lał.
krzysio

Postprzez AuroraBorealis » 02 maja 2018, 22:41

Mnie się z Tobą nie chce dyskutowac, bo w szachy grać nie umiesz, trenerem ani sędzią, ani nawet organizatorem nie jesteś a wszystko wiesz lepiej :) Ale tak to jest z rodzicami, którzy sami w szachy nie grają:) Wyślij znajomych do szkolnych stołówek na kurs - może się nauczą drukować bloczki.

Co do organizacji turniejów - organizowałem takie, które miały wyższy budżet, mniejsze wpisowe a jedzenie było lepszej jakości i szybciej wydawane(głownie dzięki magicznemu wynalazkowi o nazwie "bloczek"). Ogólnie to pracowałem przy organizacji różnych imprez sportowych, bo przez lata byłem wicedyrektorem największej w polsce sportowej firmy promocyjnej. I wiem jak można i jak należy robić zawody.
AuroraBorealis

Postprzez krzysio » 02 maja 2018, 22:44

Wiesz co, Sadzikowski nie jedną i nie dwie imprezy już robił, robi je nadal. A takich, co to zawsze się do czegoś przywalą, też pełno na tym świecie.
A to by ocenić pracę stołówki, to Twoja wiedza szachowa tutaj zednej przewagi Tobie nie daje nade mną. Robisz sobie tylko chamską wycieczką personalną. Rynsztok.
krzysio

Postprzez AuroraBorealis » 02 maja 2018, 22:48

Personalną do kogo? Przecież ja kucharek wydających obiady nie znam. Za to Ty się często innych zawodników czepiałeś np porównując ich do swojego syna. Teraz Ciebie coś boli? Nosił wilk razy kilka...
AuroraBorealis

Postprzez brelo » 02 maja 2018, 23:34

To ja w takim razie zapytam jaki jest koszt wysłania zawodnika na taki turniej typu ten Puchar Polski?
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez krzysio » 02 maja 2018, 23:52

http://www.chessarbiter.com/turnieje/20 ... .html?l=pl
O ile dobrze czytam, to obowiązkowa opłata 60 zł za pięciodniowy turniej FIDE. Faktycznie, jak haracze z tego zabiorą więcej niż połowę, to można zrobić taniej i jeszcze milionów się dorobić, trzeba tylko lepszym organizatorem być.
W poprzednich latach nie było obowiązku mieszkania u organizatora, w tym chyba też takiego obowiązku nie ma. Z racji umiejscowienia turnieju, kwatery noclegowe w co drugim domu. Tyle tylko, że właśnie głównie z racji atutu stołówki, znakomita większość bierze nocleg w Limbie.
krzysio

Następna strona

Powrót do Turnieje [mecze] krajowe