Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w Sz. Błyskawicznych

Moderator: kolokwium

Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w Sz. Błyskawicznych

Postprzez redjok » 15 wrz 2014, 17:52

redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Re: Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w Sz. Błyskawicznych 201

Postprzez jasne » 20 paź 2014, 12:35

po dłuższej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w mistrzostwach województwa w szachach błyskawicznych.
Startowało kilku(co najmniej) forumowiczów. Do pierwszej 10 przebojem wdarła się młodzież :D .
Frekwencja co mnie dosyć zdziwiło - przeciętna (64 graczy), turniej bardzo sprawnie prowadzony i dobrze sędziowany, sprawdził się pomysł odliczania przez elektroniczny zegar w hali sportowej - 2 min od wywieszenia kojarzeń do sygnału startu rundy, podzielcie się wrażeniami :>
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 303 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez rutra » 20 paź 2014, 13:33

Bardzo dobra organizacja turnieju. Stoliki poustawiane w taki sposób, że nikt nikomu nie przeszkadzał, sąsiad sąsiadowi zegara nie przełączył, co na blitzu może mieć duże znaczenie. Turniej skończył się w miarę szybko, myślę, że dało się rozegrać jeszcze 5-10 rund.

Jeśli chodzi o mój występ to jestem niezadowolony. Liczyłem minimum na wynik 50% (7,5pkt), jednak po ostatnim zjeździe IV ligi coś tak jakby się zablokowałem, partie klasyczne gram zbyt szybko, szybkich i błyskawiczne zbyt wolno, nie wiem czym to jest spowodowane. Myślałem, że jeśli na kurniku mam ranking w okolicach 1600 grając głównie na 3 minuty, to w blitzu sobie poradzę. Jednak na żywo dochodzą inne elementy takie jak np. dotkniętą bierką należy wykonać ruch, nieprawidłowe posunięcie przegrywa, czego nie ma na kurniku. Co więcej większość partii grałem na zegarach mechanicznych, gdzie do końca nie wiadomo czy zawodnicy mieli tyle samo czasu na początku partii, a także ile czasu dokładnie pozostało. W jednej partii przegrałem na czas, podczas gdy przeciwnikowi zostało (jak później policzyłem) około 10 sekund (zegary mechaniczne), w innej partii przeciwnikowi spadła chorągiewka jednak zdążył dać mata. Zdarzało się przegrywać przez czas remisowe końcówki, a także roztrwonić przewagę dwóch pionów. Mimo wszystko tak duża ilość partii za bardzo mnie nie zmęczyła i spokojnie mógłbym zagrać drugie tyle, co innego w przypadku dwóch-trzech partii klasycznych jednego dnia.

Udało mi się zyskać kilka (7) punktów do rankingu FIDE w szachach błyskawicznych. Tutaj u mnie sytuacja jest odwrotna do szachów klasycznych. W szachach klasycznych uzyskiwałem ostatnio wynik powyżej 50% jednak wśród zawodników, których pokonywałem były osoby, które rankingu jeszcze nie miały i w efekcie ranking spadał, a na blitzu odwrotnie, zagrałem słabo, jednak ranking wzrósł, gdyż większość przeciwników, z którymi przegrałem nie miała rankingu FIDE.

Odliczanie czasu przed partią jest dobrym pomysłem, każdy mógł sobie spokojnie sprawdzić kojarzenia i zająć miejsca, chociaż zdarzały się sytuacje, że wszyscy zawodnicy byli gotowi do gry po minucie.
Ostatnio edytowany przez rutra 10 paź 2017, 18:49, edytowano w sumie 2 razy
I kategoria (1655/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1546 razy
Otrzymał podziękowań: 1841 razy
Ranking: 1655

Postprzez jasne » 20 paź 2014, 13:45

Odnośnie zegarów - faktycznie 30 zawodników (15 desek od góry) grało na zegarach elektronicznych, pozostali na mechanicznych - mnie się nie zdarzyło co cieszy gdyż nie lubię zegara hetman. Na wynik nie narzekam (w sumie +2) bo jestem graczem już tylko bawiącym się szachami - grywam w 99% 3' i 5' a długie partie po prostu mnie nużą ;D
Ostatnio edytowany przez jasne, 20 paź 2014, 19:49, edytowano w sumie 1 raz
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 303 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez rutra » 20 paź 2014, 13:50

Zegar DGT też ma swoje minusy, czasem się zawiesi, innym razem kompletnie zgłupieje.
I kategoria (1655/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1546 razy
Otrzymał podziękowań: 1841 razy
Ranking: 1655

Re: Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w Sz. Błyskawicznych

Postprzez redjok » 10 paź 2017, 18:32

Został już wyznaczony termin tegorocznych "Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Szachach Błyskawicznych" będzie to 25 listopada /sobota/ w Tryńczy -> lokalizacja

Serwis turniejowy - link
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Powrót do Turnieje [mecze] krajowe