DGCS Open online - Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców 24.10

Moderator: kolokwium

DGCS Open online - Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców 24.10

Postprzez szachmistrz » 15 wrz 2020, 09:41

Obrazek

:) DGCS OPEN online - XII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach świetne nagrody i szczytny cel. Prośba o UDOSTĘPNIENIE

✅ Grupa Bursztynowa ranking 1000-1800 PZSzach
1 miejsce 1000zł
2 miejsce 600zł
3 miejsce 400zł
najlepsza kobieta 250zł
losowane półroczne konto DIAMENTOWE od chess.com
✅ Lista startowa - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3013/
☑️ Rejestracja
http://szachy.dgcs.pl/formularz-rejestracyjny/

---------------------------------------------------------------------------
✅ Grupa Diamentowa ranking 1800+ PZSzach
1 miejsce 1000zł
2 miejsce 600zł
3 miejsce 400zł
najlepsza kobieta 250zł
losowane półroczne konto DIAMENTOWE od chess.com
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3012/
☑️ Rejestracja
http://szachy.dgcs.pl/formularz-rejestracyjny/

Zagraj 24 października w DGCS OPEN. Zapraszamy na DGCS OPEN online - XII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach, które tym razem rozegramy w Internecie na serwisie chess.com. Wpisowe 30zł, w 50% przeznaczone na cel charytatywny oraz na atrakcyjne nagrody:

Organizatorem zawodów jest DGCS Komfort w biznesie. Zagramy w dwóch grupach, Bursztynowa ranking PZSZACH 1000-1800 godzina 17.00 oraz Diamentowa ranking PZSZACH 1800+
------------------------------------------------------------

❗️ Turniej ma charakter zamknięty, mogą w nim brać udział polscy przedsiębiorcy oraz zaproszeni goście.
❗️ Przez przedsiębiorców rozumiemy: właścicieli, prezesów, dyrektorów, członków zarządu firmy.
❗️ W zawodach mogą brać udział przedsiębiorcy z Polski lub szachiści spoza Polski, ale posiadający firmę
zarejestrowaną w Polsce.
❗️ Przedsiębiorcy nie muszą posiadać żadnej kategorii szachowej.
❗️ Licencje szachowe nie są wymagane.
❗️ Warunkiem gry jako przedsiębiorca jest wypełnienie do 17 października 2020 roku formularza uczestnictwa
w mistrzostwach. Formularz jest dostępny na stronie: www. szachy.dgcs.pl/formularz-rejestracyjny
❗️ Zawodnik musi posiadać konto na platformie http://www.chess.com (nick jest dowolny). Pod nick’iem należy wpisać
imię, naziwsko oraz nazwę firmy.
❗️ Wymagane jest również dopisanie do klubu na chess.com
❗️ Grupa Bursztynowa 1000-1800 https://www.chess.com/club/dgcs-open-grupa-1800-pzszach
❗️ Grupa Diamentowa 1800+ https://www.chess.com/club/dgcs-open-gr ... 00-pzszach

------------------------------------------------------------
UWAGA
❗️Zawodnicy uczestniczący w DGCS OPEN 2020 online zobowiązani są do przestrzegania zasad FAIR-PLAY i
deklarują brak pomocy osób trzecich w ich partiach oraz korzystania z silników komputerowych.

❗️Dbając o uczciwość przeprowadzonych zawodów, informujemy że wszystkie partie nagrodzonych zawodników
będą sprawdzane analizą Anty-Cheatingową przez serwis http://www.chess.com.

❗️W przypadku uzasadnionych podejrzeń, nagrody wskazane w komunikacie nie zostaną wypłacone, a zawodnik
zostanie zgłoszony do ukarania, do komisji dyscyplinarnej Polskiego Związku Szachowego.

❗️REGULAMIN DYSCYPLINARNY PZSZACH
PODSTAWOWE PRZEWINIENIA DYSCYPLINARNE I WYMIAR KAR
§ 11 f) korzystanie w trakcie partii z pomocy zewnętrznej lub dopingu elektronicznego –
dyskwalifikacja od 6 miesięcy do 3 lat,
http://www.szachmistrz.pl - Szkoła szachowa SzachMistrz - Maciej Sroczyński
szachmistrz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 289 razy
Ranking: 2314

Re: DGCS Open online - Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców 24

Postprzez regis88 » 16 wrz 2020, 10:37

Szkoda, że online. MP administracji publicznej odbywa się normalnie. Nie wierzę w uczciowość turniejów z tak wysokimi nagrodami przez internet. Miałem zagrać w poprzedniech edycji, tylko nie rozumiem dlaczego wpisowe za jednodniowy turniej to aż 150zł netto.
regis88

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Ranking: 2097

Postprzez redjok » 08 paź 2020, 22:55

MP administracji zostały odwołane. Dlaczego 150 zł to dużo?
Przygotowanie dużego, fajnego z dobrymi nagrodami turnieju to spory wysiłek organizacyjny i czasowy. Szachiści to chcieliby grać o super nagrody z obiadem i bez wpisowego.

W innych dyscyplinach udział w fajnym wydarzeniu kosztuje chociażby https://www.runmageddon.pl/imprezy/runm ... 020/cennik
redjok
Administrator

Podziękował : 536 razy
Otrzymał podziękowań: 596 razy
Ranking: 0
FICS: redjok

Postprzez treePL » 28 paź 2020, 09:03

"Organizacja turnieju online to duży wysiłek organizacyjny" woooooot

Ale i tak najlepsze jest to że to są niby mistrzostwa przedsiębiorców ale tak na prawdę liczą się tylko zawodowi szachiści którzy mają swoje dzialalności i jeden amator.
treePL

Podziękował : 72 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy
Ranking: 1376

Postprzez rutra » 01 lis 2020, 16:57

Jeden z zawodników został podejrzany o oszukiwanie i zbanowany. Przykre ale to jeden z głównych powodów, dla których raczej nie biorę udziału w tego typu turniejach przez internet (rok temu świeżo po założeniu firmy chętnie wybrałem się kawałek spory kawałek drogi na mistrzostwa) a jeśli biorę to traktuję je bardziej jako zabawę (trening). Uważam, że taka forma turnieju z nagrodami przez internet nie ma większego sensu i jako przedsiębiorca nie zasponsorowałbym tego typu turnieju. Jeśli ktoś perfidnie oszukuje, ma >95% zgodności z silnikiem w każdej partii to łatwo taką osobę można oskarżyć. Problem w tym, że ktoś (na wyższym poziomie) może oszukiwać na przykład tylko w kluczowych pozycjach i tego praktycznie nie da się wychwycić. W grupach do elo 1600 jaką miałbym gwarancje, że przeciwnikowi nie podpowiada ktoś z wyższym rankingiem - żadną. Co prawda na żywo też się zdarzają oszustwa, sam kilka razy miałem podejrzenie co do niektórych przeciwników, jednak nie jest ich wiele. W internecie to prawdziwa plaga. Inna rzecz, że w internecie pewnie każdy nie raz został oskarżony przez przeciwnika o oszukiwanie. Pamiętam partie, gdzie odklepałem z pamięci debiut i w okolicach 10 ruchu przeciwnik powiedział abym wyłączył silnik (grałem normalne rozwojowe ruchy, przy czym pierwsze 6 to wariant Najdorfa). Takie coś też zniechęca do traktowania szachów przez internet na poważnie.

Widziałem jak wiele osób wychwala turnieje w internecie. Na pewno jest to ciekawa forma rywalizacji, gdyż po niskich kosztach można zagrać z osobą nawet z drugiego końca świata (swego czasu grywałem w lidze Team League na FICS z zawodnikami głównie z USA). Fajnie było jak czasem w internecie pokonywałem (głównie w blitzu) utytułowanych zawodników WIM, FM, IM. Niemniej jednak jakoś bardziej mnie cieszą pojedyncze zwycięstwa chociażby z IM (rapid), WGM (blitz) na żywo.
rutra

Podziękował : 1702 razy
Otrzymał podziękowań: 2192 razy
Ranking: 1584

Postprzez rutra » 01 lis 2020, 17:02

treePL napisał(a):"Organizacja turnieju online to duży wysiłek organizacyjny" woooooot

Wpis redjoka dotyczył (chyba) organizacji turniejów ogólnie i chodziło o turnieje na żywo. Odpowiedź była do uwagi o wpisowym rok temu.

treePL napisał(a):Ale i tak najlepsze jest to że to są niby mistrzostwa przedsiębiorców ale tak na prawdę liczą się tylko zawodowi szachiści którzy mają swoje dzialalności i jeden amator.

To samo można powiedzieć o MP Administracji Publicznej, MP Księży, MP Lekarzy itp. Też liczą się silni szachiści, którzy akurat są pracownikami administracji, też liczą się silni szachiści, którzy są księżmi, też liczą się silni szachiści, którzy są lekarzami itp.

Oczywiście są szachiści, których działalność opiera się tylko na szachach ale to też jest rodzaj działalności.
rutra

Postprzez rutra » 01 lis 2020, 17:17

redjok napisał(a):MP administracji zostały odwołane. Dlaczego 150 zł to dużo?
Przygotowanie dużego, fajnego z dobrymi nagrodami turnieju to spory wysiłek organizacyjny i czasowy. Szachiści to chcieliby grać o super nagrody z obiadem i bez wpisowego.

W innych dyscyplinach udział w fajnym wydarzeniu kosztuje chociażby https://www.runmageddon.pl/imprezy/runm ... 020/cennik

Koledze chyba chodziło o cenę jednodniowego turnieju. Owszem można i dać 10 tysięcy wpisowego, dla każdego uczestnika podjazd limuzyną i bardzo wysokie nagrody. Tylko gdyby każdy turniej kosztował 150/dzień to chyba wiele osób by sobie odpuściło takie turnieje.

Sam zacząłem od niedawna organizować turnieje i widzę jaka społeczność szachowa jest konfliktowa jeśli chodzi o temat wpisowego. Ludzie się przyzwyczaili, że cos jest za darmo i liczą, że będą mieli z tego jakiś zysk. Sam byłem świadkiem sytuacji jak:
-zawodnik stwierdził, że wpisowe wzrosło z 7zł do 12zł to się nie opłaca grać (7 rund P'15)
-zawodniczka stwierdziła, że nie zagra w turnieju P'15 za 20zł, bo nie ma nagrody dla zawodniczki, tylko 3 najlepszych i nie ma szans na nagrodę
-zawodnik stwierdził, że 100zł to dużo (turniej klasyczny), to nic że w innych miastach jest 120zł, 160zł, a nawet 180zł ale... "lepiej żeby było 40zł", tylko przy tak niskim wpisowym taki zawodnik nie zagra, bo turniej nie będzie liczony do FIDE a jak będzie to większość pójdzie na opłaty i nie będzie nagród lub nagrody będą po prostu słabe

A najlepsze było to jak zrobiłem turniej po kosztach ale ustawiłem nagrody proporcjonalnie aby do tego zbyt wiele nie dołożyć. Jako organizator zarobiłem może 100zł (jakbym odliczył koszty dojazdu to nie wiem czy bym na zero wyszedł) a i tak znalazł się ktoś kto sobie pomnożył liczbę uczestników razy wpisowe i myślał, że dużo zarobiłem a nagrody ktoś inny ufundował a opłat nie było.

Niemniej jednak też uważam, że 150zł wpisowego za jeden dzień grania w szachy to trochę dużo.
rutra

Postprzez adse » 01 lis 2020, 21:14    Post wygaśnie: 01 gru 2020, 21:14

Dużo niedużo, jeśli organizowanie imprez szachowych ma być komercyjne na zasadzie, że uczestnicy zapłacą za koszty i nagrody i jeszcze coś zostanie, to wg mnie z gruntu niewłaściwe podejście. To już lepiej bilety kibicom sprzedawać - jak będzie dobry organizator i ludzi zachęci do zakupu to wtedy może nieźle zarobić :devil: Jak komercja to komercja :)
adse

Podziękował : 80 razy
Otrzymał podziękowań: 540 razy

Powrót do Turnieje [mecze] krajowe