"Szach i maj" Przeworsk 1.5.2016

Moderator: kolokwium

Re: "Szach i maj" Przeworsk 1.5.2016

Postprzez rutra » 25 kwi 2016, 09:24

kolokwium napisał(a):Aby turniej, nie był liczony do rCAP (np. nie tylko szachowy (np. szacho-boks) lub handicapowe) nie należy wpisywać zawodnikom numeru Id-CR. Wwczas skrypt nie weźmie go pod uwagę.

To nie moja wina, że sędziowie (szachponga a także szachów z handicapem czasowym) nie usunęli numerów ID-CR. Nie widziałem też sensu aby poprosić sędziów aby te numery usunęli, bo w turniejach wzięło udział sporo zawodników i to byłoby trochę czasochłonne dla jakiegoś śmiesznego rankingu. Jeśli kiedyś będę sędziował turniej szachowo-warcabowy, szachowo-biegowy, trójbój (szachy+bieganie+pływanie), czy cokolwiek innego (z wyjątkiem zwykłych szachów) to chcąc opublikować wyniki na chessarbitrze taki numer ID-CR usunę.

Nie mogę zrozumieć jednego. Jeśli są opłaty rankingowe do FIDE, jeśli są opłaty klasyfikacyjno-rankingowe do PZSzach to w tych turniejach szachpong czy szachoboks nie przejdzie. Z kolei przy turniejach od P'30 płaci się te dodatkowe 5 złotych. Niby jest to dla osób obliczających ranking chessarbitra, tymczasem to wszystko liczy jakiś skrypt, który nie odrzuca turniejów nieszachowych, a potrafi(ł) odrzucić turnieje szachowe gdzie zagrało wielu nowych zawodników (bez kategorii).

Minusem tego rankingu jest jeszcze jedna rzecz. Kiedy wprowadzono ten ranking miałem III kategorie, zanim "przebiłem się" do tego co mam teraz trochę czasu minęło, podczas gdy ktoś inny miał już II kategorie i na starcie ranking chessarbitra 200pkt wyższy.

Zorganizowałem raz taki mini-turniej, jeśli to można nazwać turniejem. W turnieju zagrałem ja, mój brat, moja siostra i mój kuzyn. Wszystkie partie bez problemu wygrałem, a zagrałem tylko dlatego, że była parzysta liczba zawodników. Za ten turniej otrzymałem 6 punktów do rankingu chessarbitra w szachach szybkich. W ten sposób mogę sobie grać z bratem, siostrą i z rodzicami, i z każdym takim turniejem zdobywać po kilka punktów (po stu turniejach będę miał grubo powyżej 2000). Chociaż zapewne 100% partii z moim bratem bym nie wygrał, czasami remisuje, czasami przegrywam, ale ogólnie wyszedłbym na plus.

Gdybym przy równej liczbie punktów, takiej samej punktacji pomocniczej, oraz remisie w bezpośrednich pojedynkach miał wyłonić zwycięzce (nagrody nie dałoby się podzieli) wówczas prędzej bym zastosował losowanie niż ten śmieszny ranking.

PS. Tak wspomniany wcześniej zawodnik to "specjalista turniejów jednodniowych (szybkich)". Gra głównie w turniejach jednodniowych w okolicy, gdzie ma 1. lub inny wysoki numer startowy, gra też w lokalnych turniejach klasycznych kilka razy w roku, tam też jeden z wyższych numerów startowych.
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1543 razy
Otrzymał podziękowań: 1827 razy
Ranking: 1683

Postprzez kolokwium » 25 kwi 2016, 11:22

rutra napisał(a):To nie moja wina, że sędziowie (szachponga a także szachów z handicapem czasowym) nie usunęli numerów ID-CR.
A czy ma ktoś do ciebie o to pretensje? :>

rutra napisał(a):Nie mogę zrozumieć jednego. Jeśli są opłaty rankingowe do FIDE, jeśli są opłaty klasyfikacyjno-rankingowe do PZSzach to w tych turniejach szachpong czy szachoboks nie przejdzie. Z kolei przy turniejach od P'30 płaci się te dodatkowe 5 złotych. Niby jest to dla osób obliczających ranking chessarbitra, tymczasem to wszystko liczy jakiś skrypt, który nie odrzuca turniejów nieszachowych, a potrafi(ł) odrzucić turnieje szachowe gdzie zagrało wielu nowych zawodników (bez kategorii).
  1. Wszystko zależy jak jest turniej zorganizowany, może przejść, może nie przejść.
  2. Kręcisz z tym piątakiem.
    KOF 2016 Za każdy turniej zarejestrowany w Centralnym Rejestrze obowiązuje opłata CR w wysokości 5 PLN
    Nic nie ma o tym że od P'30, nie ma też "dla kogo" i "na co".
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1883 razy
Otrzymał podziękowań: 2076 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez redjok » 04 maja 2016, 21:19

Choroba pokrzyżowała mi plany i nie mogłem zjawić się na sali gry. Podobno atmosfera rozgrywek była świetna a samym zawodnikom taki podział na grupy turniejowe bardzo przypadł do gustu.

Wyniki:
TURNIEJ BK http://www.chessarbiter.com/turnieje/20 ... ngs&9.html
TURNIEJ V i IV http://www.chessarbiter.com/turnieje/20 ... ngs&9.html
TURNIEJ III http://www.chessarbiter.com/turnieje/20 ... ngs&9.html
TURNIEJ II i I http://www.chessarbiter.com/turnieje/20 ... ngs&9.html

Zdjęcia z turnieju --->> tutaj

Może ktoś z uczestników przedstawi swoją opinię ?
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez epilogue » 05 maja 2016, 11:17

Turniej używając polskiego określenia lux. Formula zachęciła do udzialu nawet osoby ktorych dawno nie widzialem przy szachownicy plus dobra sportowa szachowa atmosfera ktorej dawno nie czulem. Srednio 1/3 turniejów powinna byc w tej formule. Jednak aby bylo calkiem sprawiedliwie ranking dla blyskawicznych, szybkich i dlugich powinien byc bez oplat i zbednych formalnosci naliczany dla kazdego turnieju.
epilogue

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez redjok » 29 kwi 2017, 22:16

Jest kolejna edycja turnieju tym razem ograniczona do 3 grup turniejowych.
Spotykamy się 6 maja w Przeworsku!

www.szachy.przeworsk.pl
redjok
Administrator

Postprzez Philip » 06 maja 2017, 17:34

Miałem plany się w końcu gdzieś wybrać, ale uczelnia mnie przytrzymała. Wiadomo czy było dużo osób na BK? ;-)
Philip

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ranking: 0

Postprzez rutra » 06 maja 2017, 19:00

dziewiętnastu
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1543 razy
Otrzymał podziękowań: 1827 razy
Ranking: 1683

Postprzez redjok » 07 maja 2017, 17:07

Druga edycja turnieju (2017) za nami!

Turniej BK i V kategorie - 28 uczestników http://chessmanager.com/tournaments/612 ... 64/results

Turniej IV i III kategorie - 23 uczestników http://chessmanager.com/tournaments/479 ... 48/results

Turniej II i I kategorie - 22 uczestników http://chessmanager.com/tournaments/509 ... 92/results
redjok
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje [mecze] krajowe