Turniej Tematyczny Obrona Caro-Kann

Moderator: kolokwium

Re: Turniej Tematyczny "O Tarczę Terroru"

Postprzez brelo » 30 sty 2013, 01:55

Ja nie napisałem, że turniej jest zgłoszony do oceny rankingowej FIDE czy też PZSZACHu. Organizator za gwarancję poziomu wziął jednak te dwa rankingi. A podałem tylko przykład, aby uzmysłowić Ci to, że jak jest napisane jakie rankingi są brane pod uwagę, to trzeba się liczyć, że inne są kolokwialnie mówiąc "gówno warte".
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez ŁowcaAndroidów » 30 sty 2013, 02:03

Tomasz nie wiem czy Ty specjalnie chcesz wywołać burzę w miejscu gdzie nie powinno być nawet sprzeczki?
Chcę przeprowadzić turniej dla graczy, którzy mają odpowiednio wysoki poziom umiejetności. Jakbym chciał zorganizować coś dla dzieci do lat 8 to bym napisał, że jest to turniej dla dzieci do lat 8.
Wysoki poziom umiejętności sprawi, że partie będą porywające a nie do "jednej bramki" czy "debiut, debiut, nasty shot game over". Organizuje turniej i wymagam odpowiedniego poziomu gry ( w tym wypadku 1800 PZSzach lub FIDE). W czym widzisz problem? Czy piszesz żeby zwrócić na siebie uwagę tylko?
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 301 razy
Otrzymał podziękowań: 529 razy
Ranking: 2286

Postprzez Grem » 30 sty 2013, 02:10

thinkerteacher napisał(a):Zróbmy tak: oddam ci moje ELO i kategorię za jedną skromną 0,5... i nie będziesz musiał skomleć jak pies. Co jak co, ale robienie sztucznego problemu w przypadku TWOJEJ osoby (!), to delikatnie mówiąc [kolokwium czuwa :?]

A gdzie Ty tu widzisz skomlenie,tak pytałem z ciekawości, nikogo nie prosiłem też o wstawienictwo,nie chce też niczyjej kategorii ani ELO, a 0,5 (albo więcej) to możemy opróżnić jak kiedyś się spotkamy :*
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 189 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Postprzez ŁowcaAndroidów » 30 sty 2013, 02:14

Grem napisał(a):thinkerteacher napisał(a):
Zróbmy tak: oddam ci moje ELO i kategorię za jedną skromną 0,5... i nie będziesz musiał skomleć jak pies. Co jak co, ale robienie sztucznego problemu w przypadku TWOJEJ osoby (!), to delikatnie mówiąc [kolokwium czuwa ]

A gdzie Ty tu widzisz skomlenie,tak pytałem z ciekawości, nikogo nie prosiłem też o wstawienictwo,nie chce też niczyjej kategorii ani ELO, a 0,5 (albo więcej) to możemy opróżnić jak kiedyś się spotkamy

I to mi się podoba.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez thinkerteacher » 30 sty 2013, 02:53

Gremarze: wydawało mi się, że Twój POZIOM gry w partiach dłuższych niż 15 minut na zawodnika - jest na poziomie co najmniej bardzo solidnej 3 lub średniej 2 kategorii (lub być może ciut wyżej). Być może ranking 1800+ na FICS w partiach standardowych jest zmyślony, ale ja nie wygrałem z Tobą ŻADNEJ partii na FICS od 2012-08-03 (a poprzednio nie miałem większych problemów, aby cię ogrywać).

http://www.ficsgames.org/cgi-bin/show.cgi?ID=314042530
http://www.ficsgames.org/cgi-bin/show.cgi?ID=318993446
http://www.ficsgames.org/cgi-bin/show.cgi?ID=331583952

Poza tym widziałem kilkadziesiąt twoich partii na dłuższy czas oraz korespondencyjnych. Jestem PEWIEN, że jeśli byś dostał szansę gry w tym prestiżowym turnieju, to na pewno 90% graczy by się z tobą nie nudziło - nawet wówczas, gdyby wszyscy cię ogrywali. Niemniej jak będzie okazja kiedyś obalić 0,5, to myślę, że damy radę ;) :). I uwierz, że nie będę cię legitymował z posiadanego rankingu, kategorii czy legitymacji szachistowskiej lub opłaconej licencji ;) :D
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7573 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kolokwium » 30 sty 2013, 05:39

thinkerteacher napisał(a):Poza tym widziałem kilkadziesiąt twoich partii na dłuższy czas oraz korespondencyjnych.
Na chess.com ranking ponad 2099, przy naszym poniżej 1900 mówi samo za siebie. Rankingi (z "reala") nie gwarantują poziomu, poziom gwarantuje poziom partii.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1886 razy
Otrzymał podziękowań: 2077 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez thinkerteacher » 30 sty 2013, 07:33

Jeśli ktoś jest w stanie stawić mi SOLIDNY opór i czasem (przynajmniej ze 2-3 partii na 10) wygrywa ze mną (czy też remisuje bez większych problemów), wówczas gdy gram na maxa... to nie ma szans, aby taka osoba była słaba. Gdybym nie widział kilkudziesięciu partii Gremara i sam na własnej skórze nie sprawdził jego możliwości, to nawet bym nie wspominał o tym, aby dawać "dziką kartę" dla takiego cieniasa ;) :). Potwierdzeniem JAKOŚCI (poziomu) rozgrywanych partii przez kolegę Gremara jest już kolejny sezon w lidze FICS jak też rozgrywane mecze z różnymi zawodnikami. Do tego należy jeszcze dodać, że jest to osoba, której ZALEŻY na tym, aby grywać z silniejszymi zawodnikami i rozwijać się w sensie szachowym. Jeśli jest inaczej (w dowolnym miejscu), to proszę o sprostowanie.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7573 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez ŁowcaAndroidów » 30 sty 2013, 09:38

Możliwe, że będzie brakowało jednego zawodnika do parzystej liczby... Czegoś nie rozumiem panowie. Po co się organizuje turnieje z dolnym progiem rankingowym? Jeśli ktoś nie ma kategororii to nie jest mocniejszy niż osoby z kategorią dla organizatorów. Mnie partie internetowe w ogóle nie obchodzą - nie biorę pod uwagę tego jeśli chodzi o określenie poziomu gry.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez jasne » 30 sty 2013, 10:00

Czaturanga napisał(a):Możliwe, że będzie brakowało jednego zawodnika do parzystej liczby... Czegoś nie rozumiem panowie. Po co się organizuje turnieje z dolnym progiem rankingowym? Jeśli ktoś nie ma kategororii to nie jest mocniejszy niż osoby z kategorią dla organizatorów. Mnie partie internetowe w ogóle nie obchodzą - nie biorę pod uwagę tego jeśli chodzi o określenie poziomu gry.

hm "dokładnie tak" (pozdrowienia dla kolokwium :jupi: ) takie jest prawo organizatora i czy kryterium jakie przyjmie komuś sie podoba czy nie to.. oczywiście można sobie pogadać, wyrazić własne zdanie lub zrobić własny turniej z innym kryterium.
Niestety fakt jest taki(jak w realu) im wyższe minn. wymagania tym większy prestiż i większe zainteresowanie.

Jeśli zechcę zrobić turniej dla łysych i grubych(zakładając że okaże się hitem) który wzbudzi duże zainteresowanie chętnych niespełniających tych kryteriów, to będziecie wymagać by robić wyjątek dla zasłużonych chudzielców czy innych przyjaciół ? :).
Wówczas nie ma sensu ustalanie żadnych kryteriów czy progów, a myśle że Maciek chce po prostu zaakcentować kryterium oceny siły gry jakie jest dla niego i wielu innych najważniejsze - jego prawo.
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 303 razy
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez Grem » 30 sty 2013, 10:28

Dobrze już dajmy temu spokój, ja nie mam do nikogo pretensji ani żalu-takie prawo organizatora,takie wyznacza warunki koniec.
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 189 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Postprzez rutra » 30 sty 2013, 11:26

A co jeśli na forum zarejestruje się nowy użytkownik i będzie kłamał, że ma 1800?
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1545 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez brelo » 30 sty 2013, 11:30

Myślę, że na priv może podać CR, bądź FIDE. Równie dobrze też może podać czyjeś... przecież jasne jest, że weryfikacja jest ciężka. Grając turniej na żywo też na dobrą sprawę mogę być bk, bo nikt tego nie sprawdza...
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez ŁowcaAndroidów » 30 sty 2013, 11:37

Tylko nie wiem po co podszywać się pod kogoś.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez ooooo » 30 sty 2013, 12:05

thinkerteacher napisał(a):Zróbmy tak: oddam ci moje ELO i kategorię za jedną skromną 0,5...

Chcesz od niego kupić pół punktu?! :>
Korupcja w sporcie jest przestępstwem :twisted:
ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Ranking: 1800

Postprzez kolokwium » 30 sty 2013, 15:23

Czaturanga napisał(a):Tylko nie wiem po co podszywać się pod kogoś.
Żeby spełnić kryterium.

jasne napisał(a):hm "dokładnie tak" (pozdrowienia dla kolokwium :jupi: ) takie jest prawo organizatora i czy kryterium jakie przyjmie komuś sie podoba czy nie to.. oczywiście można sobie pogadać, wyrazić własne zdanie lub zrobić własny turniej z innym kryterium.
Niestety fakt jest taki(jak w realu) im wyższe minn. wymagania tym większy prestiż i większe zainteresowanie.
Nie zamierzam aby organizator naruszył kryteria, jedynie podaję przykłady, że kryteria siły gry mogą być różne. I poziom turnieju może być niższy od spodziewanego, pomimo spełniania kryteriów przez uczestników.
Najniższe elo z II kategorią, to: męska II i 1192 elo oraz żeńska II i 1020 elo. Żeńską pomijamy bo to nie 1800 PZSzach, dlatego bierzemy I kobiecą - 1343 elo.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1886 razy
Otrzymał podziękowań: 2077 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turnieje [mecze] w Internecie