Chude Dziki w TL48 - PODSUMOWANIE

Moderator: kolokwium

Re: Chude Dziki w TL48 - PODSUMOWANIE

Postprzez pav » 14 gru 2011, 16:25

No musze powiedziec ze w tej edycji to nie powalilem jakoscia gry. I nie 0.5 z 6 bo w jednej z gier moj przeciwnik zagral silnikiem za co dostal minusa wiec 0.5/5 lub 1.5/6 :P

Proponuje zainterweniowanie u TD w sprawie deski agi, moze dadza rade to odkrecic zeby wstawic mnie lub hajdzika zamiast oddawac punkt. Zajme sie tym wieczorem.
ObrazekObrazek
ŚLIMAK... szachy powoli ;-)
Można mnie znaleźć głównie wieczorami na FICS, czasami na wipsowo. Grywam głównie długie partie >30.
Moje wyniki
pav

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 2800
kurnik.pl: pa8lo
FICS: voslak

Postprzez ŁowcaAndroidów » 14 gru 2011, 16:27

Ja też przegrałem jeden mecz walkowerem. W takim razie zadziałaj voslaku! :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 558 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez Fhjull » 14 gru 2011, 16:59

Widzę, że koledzy z "mojego ugrupowania" (Flaming coś tam :P) walnie przyczyniają się do psucia Dzikom nastrojów. Sekcja A mierzy się w PO z naszą "wyższą" sekcją, natomiast dziki B na ostatniej prostej wykolegowała moja drużyna :>
I set my moves up strategically, enemy kings are taken easily.
Fhjull

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: Fhjull
FICS: Fhjull

Postprzez kocur » 14 gru 2011, 17:03

Dziki B wykolegowały się same słabą grą, a na ostatniej prostej przegraliśmy mecz i wasz wynik nie miał dla nas znaczenia - nasz przeciwnik z ostatniego meczu wylądował przed nami :)
kocur

Otrzymał podziękowań: 177 razy

Postprzez kocur » 14 gru 2011, 17:09

Czaturanga napisał(a):Sprawą jednego naszego klanowicza zajmuje się niestety już grono ekspertów z fics... (Killer na ten temat może coś powiedzieć) i do wyjaśnienia przez nich sprawy nie możemy wystawiać A.S do pojedynków ligowych (grozi uznanie wyników jako walkower w przypadku potwierdzenia gry z silnikiem szachowym w TL).

Trochę niefajnie.
kocur

Otrzymał podziękowań: 177 razy

Postprzez thinkerteacher » 15 gru 2011, 01:10

Chyba nie można grać zbyt mocno, albo nie można grać silnikiem ;). Zresztą grono ekspertów z FICS pewnie niebawem wyda werdykt końcowy. Chyba Killer już coś powiedział: miejmy nadzieję, że nie miał racji - albo, że grono ekspertów nie potwierdzi jego podejrzeń ;).

Ciekawy jestem jak będą analizować partie podejrzanego gracza - czyżby mieli do dyspozycji wszystkie silniki i sprawdzą % zgodności testując każdy z nich?
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8586 razy
Otrzymał podziękowań: 1171 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez schranz » 16 gru 2011, 08:30

thinkerteacher napisał(a):Chyba Killer już coś powiedział: miejmy nadzieję, że nie miał racji - albo, że grono ekspertów nie potwierdzi jego podejrzeń ;).

Jeśli ktoś ma nadzieję na wariant, że nie mam racji (po przeczytaniu argumentacji jaką w stosownym temacie przedstawiłem), musi bardzo słabo rozumieć szachy a co najmniej nie ma pojęcia o analizowaniu partii i wyciąganiu wniosków :lol2:
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez thinkerteacher » 16 gru 2011, 18:49

To z pewnością mówisz o mnie :). Ani o jednym ani o drugim nie mam pojęcia :). Na dodatek bardzo słabo rozumiem szachy, dlatego czekam na grono ekspertów z FICS-a: po to, aby wypowiedzieli swoją opinię ;) :). Niestety ja jestem zbyt słaby na to, aby bezsprzecznie udowodnić komuś granie programem (wspomaganie się niedozwolone). Raz, że nie mam dostępu do wielu silników, dwa - że nie analizowałem nimi wielu partii, a trzy, że nie mam czasu na to, aby się bawić w takie sztuczki ;). Niemniej rozumiem, że na forum są eksperci, którzy to potrafią - doceniam to i podziwiam: wydawało mi się, że wymagana jest duża wiedza szachowa, znajomość działania (algorytmu) programów jak też umiejętność porównywania, analizowania i wyciągania wniosków (chociażby na podstawie "przeczesywanych" partii podejrzanej osoby).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8586 razy
Otrzymał podziękowań: 1171 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje [mecze] w Internecie