matowanie skoczek i goniec

Moderatorzy: Rafcik, zwariowany_mszak

matowanie skoczek i goniec

Postprzez Justin12 » 04 sie 2017, 12:06

Witam.
Od jakiegoś czasu ćwiczę rozgrywki szachowe i szukam jak matować skoczkiem i gońcem.
Czy mógłby ktoś podac kilka przykładów partii w których doszło do takiej końcówki?
Będę wdzieczny, bo szukałem ale bez efektów
Justin12

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Re: matowanie skoczek i goniec

Postprzez kolokwium » 04 sie 2017, 15:01

Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1896 razy
Otrzymał podziękowań: 2085 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez thinkerteacher » 04 sie 2017, 18:58

Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7602 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Banksy » 04 sie 2017, 19:08

Ja poznałem metodę trójkątów, aczkolwiek lepiej idzie mi ogrywanie tej metody, bo jednego kroku w niej zawsze zapominam z czysto teoretycznego punktu widzenia. W jednej czy dwóch partiach na lichess mi się to przydało, a pewne elementy wykorzystałem w kilku innych partiach, ale teraz Ci tego nie znajdę. :) Jak się człowiek ogra z tą metodą to potem łatwiej iść na skróty i przechodzić do końcowych pozycji, czy teź dawać mata w jakiejś innej konfigiracji. Wynika to oczywiście z błędów przeciwnika. Warto poszukać partii na youtube, efektownie to wygląda w przypadku mistrzów, którzy mają ten schemat w małym paluszku.
5 rzeczy, które sprawią, że będziesz lepszy w szachach.
Trenerzy z forum: AuroraBorealis dczerw kruczy
Banksy

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 177 razy
FICS: Banksy

Powrót do Końcówki