Wycieczki królem

Moderator: Rafcik

Wycieczki królem

Postprzez yetit78 » 12 kwi 2014, 19:20

Znacie jakieś przykłady kiedy królowi udało się przetrwać atak dzięki ucieczce tzn. np. kiedy król przechodzi pod ostrzałem z jednego skrzydła na drugie? Widziałem kiedyś partię arcymistrzów(niestety nie pamiętam jak to leciało) w której to się udało i podobno było poprawne mimo pary gońców przeciwnika i obecności ciężkich figur(2 wieże+hetman) .
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1642 razy
Otrzymał podziękowań: 237 razy
Ranking: 0

Re: Wycieczki królem

Postprzez Blazer86 » 12 kwi 2014, 20:41

........TAKI TEMAT JUŻ JEST.DLACZEGO ZNOWU TWORZYSZ TEMAT KTÓRY JEST?
MKS Rokita Brzeg Dolny

http://www.szachy.brzegdolny.pl
Blazer86

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lenko11
FICS: xxDedexx

Re: Wycieczki królem

Postprzez yetit78 » 12 kwi 2014, 21:14

Po pierwsze nie krzycz. Naprawdę nie musisz mnie bić po oczach takimi tekstami żebym zrozumiał. Po drugie gdzie? Jeśli chodzi o to tam chodziło o użycie króla do ataku. http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=12&t=4801
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1642 razy
Otrzymał podziękowań: 237 razy
Ranking: 0

Powrót do Gra Środkowa