Trening szachowy sawfish

Moderator: Rafcik

Re: Trening szachowy sawfish

Postprzez kolokwium » 04 sty 2020, 10:24

sawfish napisał(a):Titrant dziękuję za zaproszenie ale jeszcze nie jestem gotów na dłuższe partie.

Nie bardzo kumam. Uważam, że im ktoś słabiej gra, tym potrzebuje więcej czasu do namysłu.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2287 razy
Otrzymał podziękowań: 2428 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez sawfish » 07 sty 2020, 10:33

kolokwium napisał(a):
sawfish napisał(a):Titrant dziękuję za zaproszenie ale jeszcze nie jestem gotów na dłuższe partie.

Nie bardzo kumam. Uważam, że im ktoś słabiej gra, tym potrzebuje więcej czasu do namysłu.

W tym zdaniu chodziło mi bardziej o to, że aktualnie nie umiem wykorzystać więcej niż 10-15 minut na partie. Do niedawna byłem "zarażony" grą tempem bullet dopiero niedawno z tego się wyleczyłem i powoli zwiększam tempo gry.
sawfish

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Ranking: 1800

Postprzez Titrant » 12 sty 2020, 15:23

sawfish napisał(a):
kolokwium napisał(a):

W tym zdaniu chodziło mi bardziej o to, że aktualnie nie umiem wykorzystać więcej niż 10-15 minut na partie. Do niedawna byłem "zarażony" grą tempem bullet dopiero niedawno z tego się wyleczyłem i powoli zwiększam tempo gry.

Żeby zacząć trzeba zacząć ;-). Tak jak z rozpoczęciem gry w szachy - zacząłeś kiedy podjąłeś taką decyzję, nie potrzebowałeś jakichś specjalnych przygotowań. Ślimak to po prostu okazja do przyjemnej gry w fajnym gronie.

PS. Do turnieju cały czas można dołączyć.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 138 razy
Otrzymał podziękowań: 226 razy
Ranking: 1000

Poprzednia strona

Powrót do Trening szachowy