Od zera do grandmastera, czyli dziennik Philipa

Moderator: Rafcik

Od zera do grandmastera, czyli dziennik Philipa

Postprzez Philip » 01 lut 2018, 21:54

Stwierdziłem, że nie ma sensu pisać o swoich doświadczeniach oraz wątpliwościach dotyczących mojego rozwoju w różnych tematach, więc stworzę oddzielny. Także tego, ostatnio sesja oraz ciężkie tygodnie związane z zaliczeniami sprawiły, że zaniedbałem trochę trening szachowy. Na szczęście teraz już się rozluźniło i planuję nawet jakiś turniej wrzucić. ( może nawet p30 :-P ). Pytanie tylko jak ćwiczyć? Przez cały czas trenowałem rozwiązując puzzle szachowe, dobiłem do 2100 na lichess oraz zostały mi jakieś 50 stron Taktyki w grze środkowej Martina Surmana ( udało mi się wieże dorzucić do repertuaru a zaczynałem od pionków i gońców, więc coś do przodu idzie ). Pytanie co dalej? Mam wrażenie, że zatrzymałem się w ogólnej sile. W grze praktycznej ciężko mi ocenić swoje możliwości, bo online nie umiem się tak dobrze skupić jak na realnej szachownicy, ale pomimo wszystko ranking nie idzie jakoś do góry w tych p10/15.
Macie jakieś propozycje, co dalej mam robić? Myślałem nad tymi pozycjami do przeczytania:
- Sztuka Ataku ( mam w pobliskiej bibliotece, więc grzech nie skorzystać )
- Mój system

Myślicie, że to dobry pomysł? Jak to widzicie?

Pozdrawiam serdecznie ;-).
Philip

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ranking: 0

Powrót do Trening szachowy