Z I kategorii do Kandydata w 3 lata

Moderator: Rafcik

Re: Z I kategorii do Kandydata w 3 lata

Postprzez Nataniel998 » 01 mar 2018, 15:27

AuroraBorealis napisał(a):Jeśli mieszkasz 15 km od czeskiej granicy, to pomyśl o grze w tamtejszej lidze :)

Prezes(klubu do którego należę), próbował nam załatwić grę w lidze ale ostatecznie nic z tego nie wyszło bo nie zgadzały się nam terminy(mieliśmy ligę 4, lub własne rozgrywki). Ja sam do póki nie mam prawo-jazdy to nie kombinuje nic. Jak zrobię prawko(muszę czekać jeszcze prawie 2 lata) , to wtedy będę kombinował.

Nataniel998 napisał(a):Plan treningowy od 23 stycznia do 28 lutego
- codziennie 5 zadań na chess.com
- 800 zadań na lichess.org
- popracować trochę nad debiutami( głównie Swiesznikow)
- 100 stron książki " Metody przygotowania debiutu"

Z tymi zadaniami trochę nie wyszło rozwiązywałem zadania na lichess.org (około 300 zadań) + ściągnąłem aplikacje na telefon i na niej rozwiązałem też z 200-300 zadań. Z tym "codziennie 5 zadań na chess.com" wyszło średnio, ogólnie mówiąc brakuje mi tego co kiedyś miałem = konsekwentnego i regularnego treningu :wall: . Na brak regularnego treningu mogło wpłynąć też to że w połowie lutego zachorowałem poważnie i przez dwa tygodnie siedzę w domu. Jeśli chodzi o książkę "Metody przygotowania debiutowego" to powiem że przeglądnąłem ją( parę rozdziałów przerobiłem), więc uznaje że zadanie wykonałem. Trochę po pracowałem nad debiutami i mogę się pochwalić że obecnie mogę zagrać 3 debiuty w odpowiedzi na e4 :) .

Plan treningowy od 1 marca do 31 marca
- codziennie 5 zadań na chess.com
- 600 zadań na lichess.org
- pracować nad debiutami (1S,2H,3W,4B,5K,6S,7C,8G,9H) nie pytajcie co znaczą cyfry, są informacją wyłącznie dla mnie.
- analizować partie mistrzów(oglądam na yt ostatnio analizy), oraz śledzić/obserwować turniej kandydatów.

ranking fide : było 1669 - jest 1719 .
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja.
Dzięki pasji, osiągam siłę.
Dzięki sile, osiągam potęgę.
Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy
Nataniel998

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Ranking: 1719

Postprzez FireEasy » 03 mar 2018, 20:10

Przerabiales sztuke ataku? Jak radziles sobie z tymi pobocznymi wariantami? A miedzynaradowy turniej arcymistrzów 1953 przerobiles? Moi wielcy poprzednicy to dobra książka?
FireEasy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 2600

Postprzez Nataniel998 » 03 mar 2018, 21:08

FireEasy napisał(a):Przerabiales sztuke ataku? Jak radziles sobie z tymi pobocznymi wariantami? A miedzynaradowy turniej arcymistrzów 1953 przerobiles? Moi wielcy poprzednicy to dobra książka?

1. Nie przerabiałem książki sztuka ataku .
2.Międzynarodowy turniej 1953 także nie przerabiałem.
3. Moi wielcy poprzednicy to dobra książka, ale przerabiałem już dużo lepsze. Dużo wariantów, mało komentarzy, nie ukrywam że dla osoby która pracuje samodzielnie nad szachami ważniejsze są komentarze niż warianty boczne po 10,20,30... posunięć.
4. Boczne warianty jak był za długie to nie przeglądałem, ogólnie to po prostu go przeglądam a potem wracam do pozycji wyjściowej.
Nataniel998

Postprzez FireEasy » 04 mar 2018, 21:36

To jaką książkę z analizami partii oprócz capy polecasz?
FireEasy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 2600

Postprzez Nataniel998 » 10 mar 2018, 18:22

FireEasy napisał(a):To jaką książkę z analizami partii oprócz capy polecasz?

Czytałem za mało literatury szachowej więc nic ci nie mogę polecić, zapytaj się jakiegoś dobrego trenera lub poczytaj o książkach na forum .
Nataniel998

Poprzednia strona

Powrót do Trening szachowy